Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Vojtech


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Hrdina týchto dní z Kežmarku

Hrdina týchto dní z Kežmarku

Súkromná stredná odborná škola (SSŠ) Biela voda – Kežmarok pomáha aj v humenskom regióne. Patrí medzi pozitívnych hrdinov týchto dní.


V utorok 28. apríla priviezla Anna Jurgovianová, riaditeľka školy, do lokality Podskalka tisíc rúšok.
„Snažíme sa v týchto ťažkých dňoch pomáhať. Šijeme, keďže naša škola má jeden z odborov Výroba konfekcie a krajčírstvo. Využili sme šikovnosť našich majsteriek a niektorých žiakov z maturitných ročníkov. Rúška nielen rozdávame, ale aj predávame, keďže sa stávajú aj súčasťou odevu, ktorý má ladiť. Máme aj módne návrhárky, takže ich využívame. Navštevujeme obce, osady, rúška dávame seniorom i deťom. Keďže máme dobrú spoluprácu s mestom Humenné a osobami, ktoré pracujú v komunite osady Podskalka, venujeme im tisíc rúšok, aby Rómovia chránili nielen seba, ale aj ostatných," povedala riaditeľka školy. Pre SSŠ Biela voda – Kežmarok to nebola prvá návšteva humenského regiónu.


Rúška rôznej veľkosti sú určené pre deti i dospelých. „Návod na použitie je v slovenskom i rómskom jazyku, priložené sú aj piktogramy, jednoduché názorné obrázky pre deti," podotkla Elena Cinová z Občianskeho združenia (OZ) Únia rómskej telesnej výchovy a športu.


„Opätovne roznesieme rúška do každej domácnosti, pre deti máme asi dvesto kusov. Okrem rúšok sme zabezpečili aj dezinfekčné prostriedky, mydlá. Dobrovoľná činnosť je v tomto ťažkom období dôležitá," dodal Peter Kudráč z OZ Róm Podskalky.


Je potrebné pozitívne vyzdvihnúť každého, kto prispieva, aby sa táto nákaza nešírila medzi občanmi. Mesto Humenné distribuovalo od polovice marca po súčasnosť obyvateľom lokality Podskalka takmer 900 rúšok.


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Anna Jurgovianová, Elena Cinová a Peter Kudráč Anna Jurgovianová, Elena Cinová a Peter Kudráč
« predchádzajúci Anna Jurgovianová, Elena Cinová a Peter Kudráč Rúška z Kežmarku Rúška z Kežmarku Rúška z Kežmarku nasledujúci »
aktualizácia: 29.04.2020 | počet zobrazení: 2626

Počet návštev od 18.09.2011: 3746796
Počet návštev dnes: 1448
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie