Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Ervín


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Hokejový turnaj HP4

Hokejový turnaj HP4

V nedeľu 17. februára sa na ľade humenského zimáku uskutočnil zápas hokejových prípraviek. Športovú akciu podporilo mesto Humenné a CVČ Dúha.


Organizátorom turnaja bol Junior Šport klub – plus (Mládežnícky hokejový klub v Humennom). Zápasy hrali medzi sebou každé družstvo s každým 2 krát po 20 minút na veľké ihrisko. Účastníkmi boli 4 družstvá: MHK mládež Bardejov, HC Košice, HK Humenské levy HP4 a HK Humenské levy HP3 (HP – hokejová prípravka). O poradí rozhodoval počet nazbieraných bodov.


Zápas našich HP4 s HC Košice, ktorý sme napokon prehrali 5–7, mal vysokú úroveň. Nadšenie humenských detí bolo veľké, mali veľa šancí (4 žŕďky), ale nakoniec skončil so smutným koncom. Napínavý bol aj zápas našich HP3, kde deti z tejto kategórie hrali prvýkrát takýto súťažný zápas na veľké ihrisko. Bola to pre nich úžasná skúsenosť a zážitok. Zápasili tam aj hráči, pre ktorých to bol úplne prvý súťažný zápas v živote. Jasným víťazom turnaja sa stalo družstvo z Bardejova, ktoré vyhralo suverénne všetky zápasy. Počas záverečného vyhodnotenia deti dostali okrem pohárov víťazov aj medaily. Pozvanie prijali aj HC Košice. Naše deti v tejto vekovej kategórii sa s nimi často nestretávajú, o to zaujímavejšia bola pre nich skúsenosť spoločného zápasu. Vyhlásení boli aj najlepší hráči v jednotlivých kategóriách: 

  • obranca: Hanka Benejová z Humenného

  • brankárka: Soňa Kubanyová z Humenného

  • strelec: Matúš Tomča z Bardejova

  • útočník: Lukáš Bojčík z Košíc

Pomedzi zápasy naši tréneri zorganizovali súťaže zručnosti, ako napr. samostatné nájazdy na brankárov, presná streľba na cieľ, vedenie puku cez prekážky. Určite najsledovanejšou súťažou bola súťaž rýchlosti. Bolo to niečo nové, čo spestrilo tento turnaj. Odmenou pre najlepších súťažiacich boli balíčky s hokejovými pomôckami.


Poďakovanie patrí všetkým mamičkám a oteckom, ktorí zabezpečili pohostenie a obed pre všetkých zúčastnených, trénerovi Filipovi Vaškovi za organizáciu turnaja a súťaží zručnosti, MUDr. Marianne Špontákovej za zabezpečenie zdravotníckej služby a v neposlednom rade mestu Humenné za poskytnutie ľadovej plochy.


Účastníci a výsledková listina:

1. MHK Mládež Bardejov
2. HC Košice
3. HK HUMENSKĚ LEVY HP4
4. HK HUMENSKÉ LEVY HP3


Text a foto: Ing. Marek Dirbák

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 20.02.2019 | počet zobrazení: 2614

Počet návštev od 18.09.2011: 3741071
Počet návštev dnes: 863
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie