Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Vojtech


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Havarijné stavy mestských budov boli odstránené

Havarijné stavy mestských budov boli odstránené

Koncom augusta tohto roka sme Vás informovali o vzniknutých havarijných stavoch na strechách mestských budov. Príčinou havarijných stavov v tom čase boli výdatné prívalové dažde, ktoré spôsobili zatečenie do bytových aj nebytových priestorov budov. Humenská radnica všetky závady zmapovala a následne sa vykonali nevyhnutné opatrenia sanácie. Aktuálne sú havarijné stavy odstránené.


Štátny archív
Štátny archív Prešov má svoje vysunuté pracovisko v Humennom na Štúrovej ulici. Budova tohto archívu patrí pod správu mesta Humenné. Po výdatných dažďoch tu začala zatekať miestnosť s archívnym materiálom a dokumentami. Po obhliadke budovy boli zistené poškodenia na streche o veľkosti 35 m2. V rámci opravy sa strecha ošetrila proti hrdzi a vymaľovala sa. Havarijný stav je už odstránený.


Súkromná MŠ AURA
Súkromná MŠ Aura sídli v mestskej budove na Třebíčskej ulici pri MŠ Třebíčska. Aj tu bolo potrebné opraviť havarijný stav strechy o veľkosti 120 m2 , ktorý bol prekrytý Fatrafolom. Havarijný stav je odstránený čiastočne, nakoľko sa vyskytlo zatečenie strechy na inom mieste.


Sídlisko Pod Sokolejom
Na Sídlisku Pod Sokolejom sa vyskytlo hneď niekoľko havarijných stavov. Tu bol opravený strešný plášť zatečených bytov na uliciach SNP 2520 a 6092. Okrem toho bolo nahlásené aj prepadnutie vozovky pred bytovým domom na ulici SNP 39, ktoré spôsobilo poškodenie kanalizačnej prípojky DN 500. Havarijné stavy sú už odstránené.


Mestský úrad
V budove Mestského úradu v miestnosti veľkej zasadačky búrka poškodila stropné kazety na ľavej strane miestnosti za reproduktormi. Je nepochybné, že v tomto mieste zatekalo do budovy už dávno predtým, ale oprava sa realizovala žiaľ iba prekrytím igelitovým sáčkom a plátom sololitu. V dôsledku množstva vody, ktoré napršalo cez poškodenú strechu, povolil sáčok i sololit a voda zaliala priestor vo vnútri veľkej zasadačky. Oprava sa realizovala zvonku na streche i zvnútra zasadačky. Havarijný stav je už odstránený.


Text: Mgr. Michaela Dochánová
Foto: Odbor správy majetku MsÚ

« späť

Štátny archív - pred a po Štátny archív - pred a po
« predchádzajúci Štátny archív - pred a po SNP 39 -pred a po Súkromná MŠ Aura - pred a po nasledujúci »
aktualizácia: 10.10.2019 | počet zobrazení: 1616

Počet návštev od 18.09.2011: 3746801
Počet návštev dnes: 1453
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie