Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Máj   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

meniny má Žofia, Sofia


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » HUMENNÉ SVOJIM – dobrovoľná zbierka

HUMENNÉ SVOJIM – dobrovoľná zbierka

Za ešte stále sprísnených protiepidemio­logických opatrení sa v stredu (24. júna) konalo v poradí XIII. Mestské zastupiteľstvo (MsZ) vo veľkej zasadačke. Nápomocní boli opäť skrutátori, hlasovalo sa zdvihnutím karty s prideleným číslom. Prítomných bolo 22 poslancov, svoju neúčasť ospravedlnili Helena Ufnárová a Dušan Sukovský.


Rokovanie rozdelené


Pripomienku k programu zasadnutia mal Jozef Oľha. Išlo o procedurálny návrh, ktorý sa týkal doby trvania zasadnutia, ktoré pozostávalo z 33 bodov. Navrhol, aby sa rokovanie skončilo o 15:30 hod. s tým, aby sa práve v tom čase prerokovávaný bod ukončil. Zároveň uviedol aj ďalší termín pokračovania MsZ, a to v pondelok 29. júna o 13:00 hod. Návrh prešiel. Poslanci napokon diskutovali o šestnástich bodoch z tridsiatich troch.


Dobrovoľná zbierka schválená


O zbierke pre ľudí, ktorí sa stali „obeťou" koronakrízy, prvýkrát poslanci debatovali na ostatnom MsZ ešte v apríli. Navrhovali však o verejnú zbierku, výkon ktorej primátor mesta Miloš Meričko pozastavil, pretože bola v rozpore so zákonom. Mestské zastupiteľstvo môže totiž vyhlásiť len dobrovoľnú zbierku.


Prítomní poslanci na stredajšom zasadnutí jednohlasne schválili vyhlásenie dobrovoľnej zbierky s názvom „Humenné svojim" ako aj jej podmienky.


Hlavným cieľom a účelom vyhlásenia a následne zriadeného transparentného účtu v banke je vyzbieranie dobrovoľných finančných príspevkov. Tie sa prerozdelia komisiou pre jednotlivcov alebo rodiny s deťmi, ktorí zdokladujú stratu príjmu v dôsledku koronakrízy.


Podmienky zbierky boli zaslané všetkým poslancom na pripomienkovanie, pričom reagovali piati. Ich návrhy boli jednotlivo konzultované a podľa možnosti a dohody aj zapracované.


„Názov Humenné svojim hovorí a všetkom a takto treba k zbierke aj pristupovať. Ľudia na neistotu a strach spojené s epidémiou reagovali viac-menej organizovanými iniciatívami, do ktorých sa zapojilo nielen mesto, ale aj jednotlivci. Keď emócie trošku opadli, prichádza realita a treba finančne pomôcť ľuďom, ktorí majú toho času veľké problémy. Bude zriadená komisia na rozdeľovanie peňazí, ktoré sa vyzbierajú a jedným z členov má byť aj člen Sociálnej a zdravotnej komisie. Na najbližšom zasadnutí určíme a nahlásime meno," povedala Anna Sotáková, poslankyňa a predsedníčka Sociálnej a zdravotnej komisie.


Poslanec Tomáš Šudík navrhol listom vyzvať a zároveň oboznámiť podnikateľské subjekty na území mesta o konaní zbierky.


Veronika Lattová
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Poslanci sa stretnú opäť v pondelok Poslanci sa stretnú opäť v pondelok
aktualizácia: 24.06.2020 | počet zobrazení: 832

Počet návštev od 18.09.2011: 3796663
Počet návštev dnes: 1806
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie