Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Máj   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

meniny má Servác


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Futbalový štadión v Humennom zažije 22. a 23. júna 2018 veľkolepé otvorenie

Futbalový štadión v Humennom zažije 22. a 23. júna 2018 veľkolepé otvorenie

Zrekonštruovaný futbalový štadión v Humennom zažije už onedlho svoje veľkolepé otvorenie. V piatok 22. a 23. júna, privíta štadión svojich prvých návštevníkov, pre ktorých je pripravený atraktívny program, vrátane viacerých futbalových zápasov alebo vystúpení umelcov.


Komplexná rekonštrukcia futbalového štadióna v Humennom sa začala realizovať v roku 2015 a patrí k najväčším investičným akciám vedenia mesta, na čele s primátorkou mesta Janou Vaľovou. Počas rekonštrukcie sa kompletne zbúral starý štadión Chemlonu aj s tribúnou či administratívnymi priestormi. Namiesto nich sa postavila futbalová aréna s najmodernejším vybavením, ktorá spĺňa aj prísne nároky UEFA a Slovenského futbalového zväzu (SFZ). SFZ poskytol nové tribúny v hodnote 750 000 eur.


V zmysle podmienok SFZ a schváleného projektu, budú môcť fanúšikovia sledovať futbalové zápasy, prípadne rôzne kultúrne podujatia z dvoch nových tribún. Hlavná tribúna A je rozdelená na VIP sektor, ktorý obsahuje 110 miest na sedenie, novinársky sektor, ktorý obsahuje 9 miest pre komentátorov a 38 miest pre novinárov. Sektor domácich fanúšikov na tribúne A obsahuje 744 miest na sedenie. Tribúna B je rozdelená na sektor pre domácich fanúšikov v počte 718 miest a sektor pre 155 fanúšikov hos­tí.


Čo všetko sa urobilo na futbalovom štadióne?
Na tribúnach sú namontované sklopné sedadlá ako aj deliaca stena medzi sektorom domácich a fanúšikmi hostí. Kvôli bezpečnostným opatreniam nebude možné prechádzať z jedného sektora do druhého ako tomu bolo na starom štadióne. Kapacita futbalového štadióna bude v tejto fáze 1806 miest na sedenie. V prípade zvýšeného záujmu o futbal v meste, by radnica zvážila jeho prístavbu, vďaka ktorej by sa rozšírila jeho kapacita a takisto aj doplnilo umelé osvetlenie.


Na novom štadióne pribudla aj hlavná prevádzková budova, zložená z prvého poschodia, na ktorom sa nachádza: WC, umývareň, šatňa domácich, miestnosť trénera, chodba (rozcvičovňa), kotolňa, dopingová miestnosť (WC, vyšetrovňa, čakáreň), miestnosť pre upratovačky, mix zóna – zástupcovia médií, ošetrovňa (prvá pomoc), miestnosť delegátov, šatňa – rozhodcovia, chodba (rozcvičovňa), šatňa hostí, WC a umývarka.


Na druhom poschodí je konferenčná miestnosť, občerstvenie pre médiá, WC muži, WC ženy, miestnosť pre upratovačky, televízne štúdio, velín – kontrolná miestnosť, kancelária, kuchynka, bar, VIP miestnosť. V doplnkových budovách sa nachádza bufet, WC pre mužov, ženy a imobilných, miestnosť pre upratovačky a miestnosť prvej pomoci ako aj dve pokladne. Pri novom trávniku sú namontované ochranné siete, konštrukcia na reklamnú plochu a svetelná tabuľa.


Vedľa futbalového štadióna začne radnica v druhom polroku aj s výstavbou futbalového ihriska s umelým trávnatým povrchom. Pôjde o združenú investíciu Prešovského samosprávneho kraja s mestom Humenné a Slovenským futbalovým zväzom. Cieľom je, aby sa kolaudácia ihriska stihla ešte tento rok a mohli ho už počas zimnej prípravy využívať seniori a všetky mládežnícke tímy Futbalového klubu Humenné.


Bohatý kultúrno-spoločenský a športový program
Program slávnostného otvorenia sa začne v piatok 22. júna o jedenástej hodine, keď si kvalitu nového trávnika počas rôznych hier otestujú deti humenských základných škôl so svojimi učiteľmi. Napoludnie vypukne súťaž vo varení guľášu medzi hráčmi a rodičmi mládežníckych celkov FK Humenné a súťaže tímov v zložení dieťa – rodič. Po absolvovaní všetkých súťažných disciplín bude každý tím odmenený lístkom do tomboly. V tombole bude množstvo zaujímavých vecí, ako napr. bicykel, kolobežky, voľné vstupy na kúpalisko, permanentky na futbalové zápasy, 5× rodinný obed s primátorkou mesta, aj šály a šiltovky s logom Futbalového klubu Humenné. Takisto bude možnosť prehliadky štadióna. O 17.00 hodine sa uzavrie štadión. Diváci, ktorí tam dovtedy prídu, uvidia žrebovanie tomboly spolu s vyhlásením súťaže o najlepší guľáš a pri príležitosti slávnostného otvorenia štadióna privítajú vzácnych hostí, napríklad zo Slovenského futbalového zväzu či Východoslovenského futbalového zväzu.


Štadión sa opäť otvorí o 18.15 hod., všetci návštevníci, vrátane tých, ktorí tam boli už predtým, budú môcť dobrovoľným vstupným v minimálnej hodnote 5 eur prispieť na podporu rozvoja talentovanej mládeže v Meste Humenné. Odmenou za to im môže byť aj vstupenka na 5 domácich zápasov Futbalového klubu Humenné v novej treťoligovej sezóne, či rôzne propagačné predmety, ako napr. šál alebo šiltovka s logom klubu. Každý, kto dobrovoľne prispeje, získa lístok na organizátorom určené občerstvenie. Vyvrcholením prvého dňa slávnostného otvorenia bude od 19.00 hod. vystúpenie populárnej folklórnej skupiny Kandráčovci.


Program druhého dňa pokračuje v sobotu od 14.00 hod. tréningovými zápasmi hráčov našich prípravkárov a žiakov, vrátane starších žiačok. O 16.00 hod. sa odohrá zápas starších dorastencov (U19) Futbalového klubu Humenné s MFK Snina. Športový program vyvrcholí od 18.00 hod. duelom mužov Futbalového klubu Humenné s prvoligistom MFK Zemplín Michalovce. Futbaloví fanúšikovia v Humennom sa budú veľmi tešiť aj na 20.00 hod., keď z rúk predstaviteľov Východoslovenského futbalového zväzu prevezmú hráči A-teamu pohár za víťazstvo v IV. lige Sever.

« späť

« predchádzajúci nasledujúci »
aktualizácia: 20.06.2018 | počet zobrazení: 8449

Počet návštev od 18.09.2011: 3789400
Počet návštev dnes: 671
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie