Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Drahomír


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Futbalisti FK Humenné berú pred začiatkom jari len postup do III. ligy

Futbalisti FK Humenné berú pred začiatkom jari len postup do III. ligy

FK Humenné ako neohrozený líder IV. futbalovej ligy zvíťazil počas šestnástich zápasov jesennej časti až v pätnástich súbojoch. Len jeden zápas, a to na štadióne popradského béčka sa skončil remízou. Práve súbojom s Podtatrancami začínajú v nedeľu 18. marca o 15.00 zverenci trénera Punišu Memedoviča svoju jarnú ligovú púť. Pred jej začiatkom mali iba jediný cieľ, a tým je postup do najvyššej súťaže v našom regióne.


AKTUALIZÁCIA: Z dôvodu nepriaznivých poveternostných podmienok sa zápas prekladá na iný termín.


Naši futbalisti majú na čele tabuľky jedenásťbodový náskok a už len veľká súhra nepriaznivých okolností by ich mohla pripraviť o miestenku do III. ligy. Vzhľadom na vytvorené podmienky zo strany mesta, ktoré patria k najlepším na východnom Slovensku, by sa akékoľvek iné umiestnenie považovalo za veľký neúspech.


Veľká spokojnosť so zimnou prípravou
Ako nám povedal manažér FK Humenné Martin Polák, v klube boli veľmi spokojní s priebehom zimnej prípravy. Tá prebiehala najmä v domácich podmienkach, keď priemerne 15 hráčov pravidelne trénovalo 5-krát do týždňa v Mestskej športovej hale, v telocvični na futbalovom štadióne, na multifunkčnom ihrisku s umelou trávou a keď to bolo možné, tak aj na trávniku. Popri tom odohrali aj viaceré prípravné zápasy. Hráči mali dvakrát do týždňa po tréningoch k dispozícii aj mestskú plaváreň, kde mohli regenerovať.


„Na začiatku zimnej prípravy sme urobili vstupné testy, začiatkom marca na jej konci aj výstupné testy. Hráči v ňom dosiahli kvalitné výsledky, čo svedčí o tom, že zimná príprava bola dobré nastavená. Mužstvo je fyzicky a kondične veľmi dobre pripravené. Počas nej sme odohrali osem prípravných zápasov, z ktorých sa až šesť skončilo našim víťazstvom. Čo sa týka výsledkov a celkového herného prejavu, tak veľmi dobrý zápas sme odohrali so Stropkovom. Hoci sme v ňom prehrávali už 2:0, napokon sme sa tešili z víťazstva 4:2. Jedinú prehru sme utrpeli v Trebišove 2:0, a hoci sme tam mali vyloženejšie šance ako domáci, nepremenili sme ich. Na tomto zápase bolo veľa divákov a mnohí z nich nám potom povedali, že sme boli veľmi nepríjemným súperom a prezentovali sa sympatickou hrou,“ uviedol Martin Polák.


V kádri nenastal veľký pohyb
V úspešnom kádri z jesennej časti nenastali veľké zmeny. Domov sa vrátili dvaja srbskí legionári, a to brankár Marović a útočník Radojević. V ofenzívnych radoch aj napriek záujmu vedenia klubu o pokračovanie spolupráce už neuvidíme Igora Komjatýho, ktorý prestúpil do FK Soľ a Lukáš Križanovský si zahrá za Družstevník Borov. Z tohto celku sa k nám opäť vrátil záložník Dárius Popik, z Pakostova prišiel brankár Martin Klamár. Ofenzívnu konkurenciu v kádri zvýšil aj príchod Dominika Mattu a Františka Sitarčíka z nášho staršieho dorastu, v klube si veľa sľubujú aj od angažovania Ladislava Stachuru z Bardejovskej Novej Vsi.


Jarnú časť odohrá FK Humenné na ihrisku Pri mlyne, ak všetko dobre pôjde, tak posledný zápas so Sokolom Ľubotice by sa spoločne s oslavami postupu mohol 16. júna uskutočniť už na zrekonštruovanom futbalovom štadióne.


Oslavy už na novom štadióne
„Náš jediný cieľ je vyhrať celú súťaž a postúpiť vyššie. Ak by to bolo bez prehry, bol by to príjemný bonus, no prvoradé je, aby sme našou hrou lákali divákov do hľadiska. Všetci by sme boli veľmi radi, keby sme Humenné vrátili čo najvyššie v hierarchii slovenského futbalu a nadviazali na predchádzajúce úspechy klubu. Verím, že nám k ešte lepším výkonom dopomôže aj zrekonštruovaný štadión, ktorý je tesne pred dokončením. Tribúny pre fanúšikov sú už hotové, momentálne sa pracuje vo vnútri novej prevádzkovej budovy. Bolo by veľmi príjemné, keby sme práve tam mohli zakončiť túto zatiaľ veľmi úspešnú sezónu,“ dodal Martin Polák.


Káder FK Humenné pre jarnú časť IV. ligy Sever


Brankári: Vohár, Klamár
Hráči do poľa: Manojlović, Laković, Bialončík, M. Dolutovský, F. Dolutovský, Stachura, Vasiľ, Popik, Porvaznik, Krajník, Sitarčik, Matta, Sališ, Voroňák, Radovanović,
Prišli: Popik (Borov), Stachura (Bardejovská N.V.), Sitarčik, D. Matta (dorast), Klamár (Pakostov)
Odišli: Radojević, Marović (Srbsko), Križanovský (Borov), Komjatý (Soľ).

« späť

aktualizácia: 18.03.2018 | počet zobrazení: 9146

Počet návštev od 18.09.2011: 3138865
Počet návštev dnes: 1027
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie