Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   September   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

meniny má Zdenka


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Fotografická súťaž Naše mesto a jeho okolie vašimi očami má svojich víťazov

Fotografická súťaž Naše mesto a jeho okolie vašimi očami má svojich víťazov

Vo štvrtok minulý týždeň sa v Mestskom kultúrnom stredisku v Humennom stretli účastníci fotografickej súťaže Naše mesto a jeho okolie vašimi očami, ktorú humenská samospráva vyhlásila v máji minulého roku.

Súťaž prebiehala v troch etapách a fotografujúcim sa podarilo zachytiť Humenné nielen v rozmanitých uhloch pohľadu, ale i v rôznych ročných obdobiach.

Primátorka mesta PhDr. Jana Vaľová odovzdala ceny štyrom víťazným autorom a 8 vecných cien. Víťazom sa stal Ľubomír Marko, druhú priečku si vyslúžil Ing. Ján Antonič, ktorí si odniesli poukazy, v jednom prípade na týždenný a v druhom na víkendový pobyt pre 6 osôb v rekreačnom komplexe Drevenice Terchová. O tretie miesto sa podelili Miroslava Majkovičová a Dr. Stanislav Uhrin PhD., pričom obidvaja sa tešili z rovnakej ceny – stoeurovej bankovky.

Vecné ocenenia bez určenia poradia získali Peter Barna, Ingrida Kubaliaková, Bc. Bernard Rada, Peter Simon, Adriana Simonová, Mgr. Miroslav Sikorský, Ing. Andrej Škuba a Štefánia Valčová.

Uznania v podobe vecnej ceny sa dostalo aj autorke Mgr. Ivete Szilvásiovej, ktorá do súťaže poslala 24 fotozáberov diel monumentálneho sochárstva a monumentálnej maliarskej tvorby rozmiestnených v exteriéroch a interiéroch v meste Humenné. Po obsahovej stránke sa jedná o jedinečný súbor umeleckých diel, ktoré môžu byť podkladom pre ďalšie projektové, či iné spracovanie.

Všetkým súťažiacim primátorka za ich účasť poďakovala, povzbudila ich do ďalšieho fotografovania a ocenila ich činnosť drobnými upomienkovými darčekmi, pričom bonusom pre záujemcov bola aj vstupenka na piatkový koncert Neber drogy, ber hudbu.

Do súťaže sa zapojilo 24 fotografujúcich, ktorí zaslali spolu v troch etapách 461 fotografických záberov v digitálnom formáte. Mnohé zo súťažných záberov sa objavia v pripravovanej publikácii o meste a využijú sa pri spracovaní ďalších materiálov na prezentáciu mesta v tlačenej i elektronickej podobe.


Mgr. Nataša Mocáková

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 19.06.2012 | počet zobrazení: 63696

Počet návštev od 18.09.2011: 3251917
Počet návštev dnes: 1388
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie