Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   December   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

meniny má Oldrich


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Fotenie so psíkmi pre dobrú vec

Fotenie so psíkmi pre dobrú vec

I keď posledná májová nedeľa nebola počasím ideálna, popoludní sa oblačnosť popretŕhala, aj ojedinelé kvapky dažďa zmizli. A to bol dôvod, že humenský Park mieru pri kaštieli navštívilo viacero psíčkov so svojimi majiteľmi. Neboli tam osamotení. Od deviatej rána do ôsmej večera prebiehalo Humenské charitatívne fotenie aj so psíkmi z útulku.


Občianske združenie Pomáhaj a chráň sa venuje psíkom i mačkám, zachraňuje ich životy, vylepšuje ťažké osudy. Preto sú všetci zo združenia vďační za akúkoľvek pomoc. A práve tak rozmýšľal aj fotograf Adam Petrov.


„Fotografovaniu sa venujem profesionálne, ale činnosť pre občianske združenie Pomáhaj a chráň poskytujem dobrovoľne. Počas bratislavských čias som pomáhal som psíkom, chodil ich venčiť, kupoval im stravu. Nejakým spôsobom som chcel pomôcť aj humenskému útulku, tak som spojil fotenie a psíkov do spoločnej dobrej veci. Každé získané euro má pre útulok i jeho štvornohých obyvateľov veľký význam," povedal Adam, ktorý sa v brandži fotografov prezentuje ako Adi Bryanov. Fotky sa v prvej časti posielajú mailom, druhá časť znamená klasickú výrobu v tlačenej podobe.


Humenčania neostali v nedeľu (31.5.) doma. Prišli aj ku kaštieľu, fotili sa so svojimi psíkmi alebo „útulkáčmi“ a pomáhali.


„Adamovi Petrovovi vyslovujem veľkú vďaku. Kto chce pomáhať, nájde spôsob. Kto nechce, hľadá dôvody. Teší ma záujem Humenčanov, i keď počasie nebolo ideálne, prišli a podporili nás. O sume budeme informovať na facebooku, verejne bude možné pozrieť si, ako sa prispievalo. Financie poputujú pre mačičky, ktorých nám v útulku pribúda a potrebujú koterce, svoj priestor," podotkla Ľubica Kizáková z OZ Pomáhaj a chráň.


Pred objektívom fotografa sa objavil aj Miloš Meričko s rodinou. „Od malička mám vypestovanú lásku k psom, k zvieratám vo všeobecnosti. Som nesmierne rád, že v našom meste funguje aj občianske združenie Pomáhaj a chráň, využil som možnosť pomôcť štvornohým miláčikom. Odfotili sme sa, trochu aj finančne útulok podporili. Ľubica Kizáková a Adam Petrov sú tí, ktorým ďakujem za myšlienku i realizáciu nápadu," podotkol primátor.


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Charitatívne fotenie so psíkmi Charitatívne fotenie so psíkmi
« predchádzajúci Charitatívne fotenie so psíkmi Miloš Meričko, Ľubica Kizáková a Adam "Adi Bryanov" Petrov Charitatívne fotenie so psíkmi Charitatívne fotenie so psíkmi Charitatívne fotenie so psíkmi Charitatívne fotenie so psíkmi
aktualizácia: 31.05.2020 | počet zobrazení: 3277

Počet návštev od 18.09.2011: 3408210
Počet návštev dnes: 703
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie