Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   September   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

meniny má Konštantín


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Finančná analýza pripraví šk. rok 2020/2021

Finančná analýza pripraví šk. rok 2020/2021

Pre žiakov sa začali prázdniny, čas oddychu a relaxu. Činnosť školských inštitúcií v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Humenné však pokračuje, preto sa riaditelia základných škôl, Centra voľného času Dúha a Základnej umeleckej školy zišli 2. júla (štvrtok) na pracovnom stretnutí na pôde mesta.


Primátor mesta Miloš Meričko pozitívne zhodnotil zvládnutú situáciu v závere školského roka vo všetkých základných školách. Slová vďaky adresoval nielen prítomným riaditeľkám a riaditeľom, ale tlmočil ich aj pedagógom, ktorí takmer tri mesiace vyučovali online formou. Vyjadril presvedčenie, že aj v čase prázdnin budú mestské organizácie poskytovať pre deti a mládež možnosť aktívneho oddychu.


Na pracovnom stretnutí sa zúčastnili aj Valéria Kurťáková, prednostka MsÚ Humenné a Jana Vasilcová, vedúca Odboru školstva, kultúry, mládeže a športu.


„Riešili sme finančnú analýzu čerpania rozpočtu na prenesené a originálne kompetencie. Školy nám do 10. júla majú zaslať vypracované finančné analýzy, lebo na ich základe budeme organizačne pripravovať školský rok 2020/2021. Zároveň situácia s COVID 19 má za následok výpadok podielových daní pre samosprávu, čo má negatívny ekonomický dopad na financovanie originálnych kompetencií pre školstvo," poznamenala Jana Vasilcová.


Ďalšou témou boli nájmy v školských priestoroch – školách a školských zariadeniach v súvislosti s pandémiou COVID-19. Zo strany Ministerstva hospodárstva SR sú pripravené výzvy, ktoré môžu aj školy s právnou subjektivitou využiť.


Z ostatného zasadnutia mestského zastupiteľstva vzišiel podnet, aby počas prázdnin boli aj školské športoviská verejne prístupné.
„Riaditelia základných škôl kvôli vandalizmu, bezpečnosti a ochrane zdravia nie sú naklonení tejto myšlienke. Školské športoviská nemajú v popoludňajších a večerných hodinách zabezpečenú kontrolu svojich priestorov. Ničenie školského majetku je v podstate ničenie majetku mesta." podotkla vedúca Odboru školstva, kultúry, mládeže a športu.


Prebrali sa tiež dotácie schválené mestským zastupiteľstvom pre navrhnuté projekty. V mesiacoch október a november sa v školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti uskutočnia voľby do Rady školy a Obecnej školskej rady.


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Valéria Kurťáková, Jana Vasilcová a Katarína Baraníková Valéria Kurťáková, Jana Vasilcová a Katarína Baraníková
« predchádzajúci Valéria Kurťáková, Jana Vasilcová a Katarína Baraníková Pracovné stretnutie riaditeľov ZŠ, CVČ a ZUŠ Pracovné stretnutie riaditeľov ZŠ, CVČ a ZUŠ Pracovné stretnutie riaditeľov ZŠ, CVČ a ZUŠ nasledujúci »
aktualizácia: 03.07.2020 | počet zobrazení: 1610

Počet návštev od 18.09.2011: 3244379
Počet návštev dnes: 210
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie