Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Máj   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

meniny má Ferdinand


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » FK Humenné zvládol ako nováčik jesennú časť III. ligy, zostane kanonier Radovanović aj na jar?

FK Humenné zvládol ako nováčik jesennú časť III. ligy, zostane kanonier Radovanović aj na jar?

Trochu rozpačitý začiatok, neskôr výraznejšie herné a aj tabuľkové zlepšenie až po slabší záver. Takýmito vlnami prechádzali futbalisti FK Humenné v predĺženej jesennej časti Tipos III. ligy Východ.


Žlto-modrí ako treťoligový nováčik najskôr tvrdo narazili vo Vranove nad Topľou, kde domácim po bezkrvnom výkone podľahli 0:5. Vedenie tímu na to reagovalo angažovaním skúsených borcov Slobodana Andrića z Liptovského Mikuláša a Petra Kokočáka práve z Vranova. Zvýšenie konkurencie sa prejavilo štyrmi víťazstvami za sebou, vrátane prestížneho derby v Snine, kde vzhľadom na kvalitu súpera išlo o veľmi cenný úspech. V polovici septembra vystužil kvalitu ofenzívu exTrebišovčan s druholigovými skúsenosťami Pavol Ruskovský, ktorý do štatistík prispel aj dvoma gólmi.


Radovanič je tretím najlepším ligovým strelcom
Stabilné výkony podával v obrane Cyril Vasiľ, v zálohe si stabilné miesto popri skúsenom Vladimírovi Voroňákovi našiel náš odchovanec František Sitarčík a v útoku bojoval ako „lev“ Predrag Radovanovič. Ten na jeseň zaznamenal úctyhodných 10 gólov a stal sa tretím najlepším kanonierom v III. lige. Slabší koniec jesennej časti má podľa manažéra FK Humenné Martina Poláka dvoch rovnocenných menovateľov.


„Hrali sme proti kvalitným súperom a navyše na ihrisku bolo cítiť absenciu nášho lídra Voroňáka. Ten bol po Radovanovićovi náš druhý najlepší strelec, keď zaznamenal osem gólov a z toho 7 na súperových trávnikoch. Takisto nám v obranných radoch dlhšiu dobu chýbal aj zranený Miro Porvazník, ktorý mal v úvode sezóny veľmi dobrú formu a až teraz sa pomaly začal zapájať do tréningového procesu. Potom bol dlhšie zranený aj Dárius Popik. Žiaľ nemáme až taký široký káder a v závere sa už tieto vynútené absencie prejavili. Mrzia ma najmä tri prehry za sebou s Vranovom, no na jeseň nám s nimi asi nebolo súdené bodovať. Hlavne v poslednom novembrovom zápase sme od 60. minúty boli aktívnejší, ale bez gólového efektu. Na druhej strane som rád, že odborníci aj fanúšikovia hodnotili náš herný prejav ako sympatický a viacerí sa vyjadrili, že sme výrazným oživením celej súťaže.“


Cieľom je zvýšiť divácky záujem
Naši futbalisti odohrali všetky treťoligové a aj neúspešný pohárový súboj v Slovnaft cupe na novom štadióne. Návštevy s výnimkou úvodu sezóny však nedosahovali takú úroveň akú si vedenie klubu želalo. Na obnovenú premiéru s Krompachmi prišlo 550 divákov, neskôr na Šarišské Michaľany 420. Najvyššia návšteva jesene bola na zápase s lídrom FK Košice, kde si našu smoliarsku prehru pozrelo takmer 1400 divákov. Odvtedy však divácka priazeň klesala a návštevy už potom možno aj vplyvom chladnejšieho počasia nepresiahli 400 divákov. Aj preto je cieľom dosiahnuť kvalitnými výkonmi v jarnej časti ich zvýšenie.


Fanúšikov našich farieb zaujíma najmä to, či na jar bude v klube pokračovať kanonier Radovanović spolu s krajanmi Lakovićom a Andrićom a trénerom Memedovićom, alebo či pribudnú do tímu aj nejakí ďalší skúsení hráči. Podľa Martina Poláka je to zatiaľ vo hviezdach. „Ťažko sa mi teraz k tomu vyjadruje, keďže sa zmenilo vedenie mesta. Verím, že seniorský aj mládežnícky futbal bude pokračovať tak, aby tých 270 futbalistov a futbalistiek mohlo pravidelne športovať a robiť radosť fanúšikom.“


Starší dorastenci sú na dobrej ceste do nadregionálnej druhej ligy
Mládežnícke celky FK Humenné zatiaľ vcelku spĺňajú predsezónne očakávania. Starší dorastenci (U19) si stanovili cieľ postup do nadstavbovej časti II. ligy skupiny Východ, čo sa aj podarilo. V nadstavbe potrebujú skončiť do 7. – 8. miesta z desiatich celkov, aby mohli budúcu sezónu pôsobiť v nadregionálnej súťaži zloženej zo 16 najlepších celkov na strednom a východnom Slovensku. Zatiaľ sú na 5. priečke a na jar ich čaká ťažký boj aj v silnej konkurencii lanského prvoligistu z Bardejova, troch košických celkov, Lipian, Stropkova, Ľubotíc, Sabinova alebo Sp. Novej Vsi. Veľmi dobré výsledky dosahujú aj staršie žiačky (U15), ktoré sú po jeseni na čele svojej skupiny II. ligy Východ.


Príjemný je aj pohľad na výsledky mladších žiakov (U12), ktorí sú v I. lige skupina Východ na tretej priečke za Tatranom Prešov a FC Košicami. „V kategórii starších žiakov vidím rezervy. Keby nám pred sezónou neodišli traja hráči do Michaloviec, asi by sme boli v tabuľke vyššie. Ale aj hráči, ktorí sú v Humennom, majú potenciál, a ten chceme rozvíjať. Určite nám k tomu dopomôže aj vybudovanie ihriska s umelou trávou, ktoré nám výrazne zlepší podmienky nielen počas zimnej prípravy,“ dodal manažér FK Humenné.

« späť

Martin Polák Martin Polák
« predchádzajúci Martin Polák Predrag Radovanović nasledujúci »
aktualizácia: 19.11.2018 | počet zobrazení: 2374

Počet návštev od 18.09.2011: 3059776
Počet návštev dnes: 503
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie