Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Miloslav


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » FK Humenné vymenilo trénera, Valkučáka strieda Memedovič

FK Humenné vymenilo trénera, Valkučáka strieda Memedovič

Od začiatku augusta má FK Humenné nového trénera. Doterajší hlavný tréner A-mužstva Jozef Valkučák, ukončil svoje pôsobenie a nahradil ho srbský kormidelník Puniša Memedovič. Ten už naše seniorské áčko viedol v stredajšom zápase II. kola štvrtej futbalovej ligy Sever s béčkom Popradu, ktorý na trávniku jedného z najväčších ašpirantov na postup skončil bezgólovou remízou. Srbský kormidelník si so sebou priviedol aj päticu nových hráčov Branislav Manojlovič, Nikola Lakovič, Danilo Radojevič, Aleksandar Marovič, Predrag Radovanovič. 

Nové posily sa pridali k už skôr avizovaným bratom Františkovi a Mariánovi Dolutovskému, ktorí k nám prišli z treťoligového Stropkova a Igorovi Komjatýmu zo Slavoju Vyšehrad Praha hrajúceho III. najvyššiu súťaž v Česku. Naopak, z nášho mužstva odišiel tesne pred koncom prestupového termínu v júli Zdenko Cigán do FK Soľ a predtým aj jeho brat Miroslav do ŠK Záhradné. Ostatní hráči mužstva, ktorí pôsobili už v predchádzajúcej sezóne, ostali hlavnou kostrou mužstva. Podľa predsedu Správnej rady FK Humenné Ondreja Bartka, pristúpili k zmene trénera po dlhom zvažovaní.


„Hoci nedávne vypadnutie v Slovenskom pohári a neštandardné okolnosti, ktoré ho sprevádzali, nás doteraz veľmi mrzia, hlavným dôvodom neboli ani tak výsledky klubu, ako skôr herný prejav a možno stagnácia v tréningovom procese a celková potreba oživenia. Jožkovi Valkučákovi sa chceme poďakovať za jeho doterajšie pôsobenie pri „A“ mužstve, pričom aj naďalej pokračuje v štruktúrach futbalového klubu ako tréner mládežníckych družstiev. Podarilo sa mu s mužstvom prebojovať z piatej do štvrtej ligy, kde sme v minulej sezóne obsadili štvrté miesto. Nehovorím, že išlo o neúspech, no aj vzhľadom na vytvorené podmienky zo strany mesta, ale aj klubu, sme predsa len čakali ešte o čosi vyššie umiestnenie. Aj preto sme si po sezóne povedali, že skúsime zmenu a pokúsime sa tím oživiť. Preto sme angažovali skúseného trénera zo Srbska a nových hráčov nielen z okolia, ale aj zo zahraničia, aby sme zlepšili hernú kvalitu v mužstve. Verím, že nám túto sezónu už nebudú chýbať hráči v klube a že sa už nebudú opakovať prípady ako napr., že mužstvo pravidelne trénovalo bez brankára,“ uviedol.


Primátorka Jana Vaľová by bola takisto rada, keby zmena na trénerskom poste pomohla klubu naplniť zámery, aby sa do zostavy postupne zapracovali aj mladí talentovaní odchovanci, keďže mnohí z nich po minulej sezóne prestali hrať futbal alebo odišli do okolitých klubov. Takisto by sa tým zvýšil aj počet divákov na tribúnach dočasného ihriska Pri mlyne a potom od budúcej sezóny aj na zrekonštruovanom futbalovom štadióne. Ako povedala, cieľom klubu bude hrať divácky atraktívny futbal a verí, že v zostave si nájde svoje miesto čo najviac odchovancov klubu. Primátorka verí, že ešte v tomto roku sa podarí dokončiť ihrisko s umelou trávou, ktoré bude už počas zimnej prípravy veľkým prínosom pre hráčov všetkých vekových kategórií FK Humenné. 

« späť

aktualizácia: 04.08.2017 | počet zobrazení: 4007

Počet návštev od 18.09.2011: 3121101
Počet návštev dnes: 1274
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie