« späť
Aktuality a oznamy » FBK HUMENNÉ V NOVOM. Červená a čierna symbolizuje dravosť

FBK HUMENNÉ V NOVOM. Červená a čierna symbolizuje dravosť

Florbalový klub Humenné (FBK Humenné) vstúpi do reštartovanej sezóny v nových sadách dresov. Vo štvrtok (13.5.) oficiálne prezentoval červeno-čiernu výstroj Marián Svatuška.
„Môžeme sa popýšiť kompletnou sadou dresov, ktoré boli zakúpené vďaka finančnej podpore mesta Humenné. Zápasové tričká, trenírky, štulpne, dovedna po devätnásť kusov, v celkovej hodnote približne deväťsto eur. Chystáme sa na dôležitý kvalifikačný turnaj o postup na Majstrovstvá Slovenska v kategórii starších žiakov a verím, že v novom výzore červeno-čiernej kombinácie budeme nielen vzorne reprezentovať, ale aj splníme svoje ciele,“ poznamenal majiteľ a tréner FBK Humenné.


Prečo práve červeno-čierna farba dresov?
„Florbal je dravá hra, aj my, hráči i tréneri, sme draví a chceme niečo dokázať. Myslím, že práve červená a čierna prezentujú dravosť. Táto vlastnosť nás symbolizuje.“


Florbalisti hneď po uvoľnení pandemických opatrení naplno tréningovo zarezávajú. V exteriéri i vo vnútri športovej haly sa poctivo pripravujú na svoj hlavný športový vrchol roka. Aj vo štvrtok na dvoch pripravených ihriskách pilovali kombinácie, herné signály a streľbu.
„V kategórii starší žiaci sú v rámci východného Slovenska skupiny – Prešovská i Košická. V našom prešovskom zozname účastníkov sú Stará Ľubovňa, Lipany, Sabinov, Prešov a Humenné. Chceme postúpiť, podmienkou čoho je skončiť v skupine do druhého miesta.“


Poradie v skupine vzíde z dvoch turnajov. Tie by sa mali konať v májové soboty, reálna sa zdá práve humenská organizácia podujatí. Nič však ešte nie je potvrdené.


Najlepšie dva tímy z prešovskej i košickej skupiny sa stretnú vo finálovej skupine Východ, odkiaľ sa víťaz kvalifikuje na Majstrovstvá Slovenska starších žiakov, ktoré sa budú konať v Trenčíne. A to je humenský cieľ. Hrať o majstra Slovenska.


„Máme potenciál, určite chceme postúpiť medzi najlepšiu štvoricu východniarov a bojovať o miestenku na majstrovstvách Slovenska,“ konkretizoval ambície Marián Svatuška.


Pri prezentácii nových dresov si nachvíľu vyskúšal úlohu modela Adam Pančák, kapitán starších žiakov FBK Humenné.


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Nové dresy FBK Humenné Nové dresy FBK Humenné
« predchádzajúci Nové dresy FBK Humenné Nové dresy FBK Humenné Nové dresy FBK Humenné Nové dresy FBK Humenné, kapitán Pančák a tréner Svatuška Nové dresy FBK Humenné Nové dresy FBK Humenné
aktualizácia: 14.05.2021 | počet zobrazení: 1493

Počet návštev od 18.09.2011: 4569052
Počet návštev dnes: 219
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie