Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   August   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

meniny má Oskar


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Dve škôlky (takmer) dokončené, čulý ruch na cyklochodníku

Dve škôlky (takmer) dokončené, čulý ruch na cyklochodníku

Kontrolný deň investičných akcií (29.7.) mal na programe osem stavenísk. Primátor mesta Miloš Meričko sa osobne presvedčil, v ako stave sú končiace stavby materských škôl Podskalka i Dargovských hrdinov. Tiež sa prešiel po rekonštruovanom chodníku oddychovej zóny Laborec, ktorý má takmer zrealizovanú I. fázu stavby.


Výstavba budovy v rámci MŠ Podskalka vstupuje do záverečnej časti. Nová budova má sivo-oranžovú fasádu, všetko novotou dýcha aj z vnútra. Interiér prvého poschodia je kompletne ukončený, v najbližších dňoch dôjde k položeniu PVC podlahovej krytiny na prízemí. Realizuje sa nová prípojka kanalizácie a vody, únikové schodisko.
Dokončením projektu sa zlepšia materiálno-technické podmienky pre výchovno-vzdelávací proces predškolákov. V nadväznosti s novou budovou sa zvýši aj kapacita materskej školy z 24 na plánovaných 42 detí.


MŠ Dargovských hrdinov naplní svoj pseudonázov „Veselá škôlka“ nielen zo správania sa detí, ale aj vizuálne. Návštevníkov uvíta v žlto-zelenom tóne. Rekonštrukcia je prakticky ukončená, stavba je pred odovzdaním. Potrebné je ešte odstrániť drobné nedostatky na vonkajších spojovacích úsekoch medzi pavilónmi.
Kompletná rekonštrukcia sa týka troch budov, spojovacej chodby, zateplenia obvodového plášťa a strechy. Patrí k nej aj výmena okien a dverí, modernizácia vnútorných priestorov. Kapacita škôlky by sa po úpravách mala zvýšiť o desať miest.


Stavenisko „cyklochodník pri Laborci" je zložené z troch častí. Prvá etapa sa začína od Sninského mosta a jej základom je rekonštrukcia už existujúceho chodníka. Práve I. etapa zažívala v ostatných dňoch najväčší pracovný ruch. Asfaltový koberec je položený takmer na celom úseku (cca 1,2 km). Výnimkou je asi 30 až 50 metrov pred prepojovacím chodníkom (prečerpávacia stanica vody pri ZŠ Dargovských hrdinov), ktorý tvorí II. fázu. Ponechaná pasáž je bez asfaltu zámerne, aby sa mohla využiť pri prácach na druhej fáze. Súčasťou rekonštruovaného chodníka sú osadené lavičky (26), smetné koše, stojany na bicykle. Humenčania promenádu už naplno využívajú. Mládež na bicykloch, rekreační bežci, ale aj dôchodcovia na oddych. Potrebné je ešte upraviť a zrekultivovať okolie chodníka. Pri bezbariérovej plošine bude k schodisku namontované zábradlie.


„Materské škôlky patria medzi investičné akcie, ktoré sú tesne pred dokončením, práce prebiehajú podľa harmonogramu. Cyklochodník Laborec ukončuje svoju prvú fázu. Takmer celý už je zaasfaltovaný, ostáva len malá časť, ktorá sa bude napájať na spojovací chodník. Je potrebné ešte spraviť terénne úpravy, plochy dohumusovať. Teším sa, že promenádu už v značnom počte Humenčania využívajú, mladí i vekom starší. Spätná väzba od obyvateľov bola len pozitívna," konštatoval Miloš Meričko.


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Kontrolný deň 29.7. - MŠ Podskalka Kontrolný deň 29.7. - MŠ Podskalka
« predchádzajúci Kontrolný deň 29.7. - MŠ Podskalka Kontrolný deň 29.7. - cyklochodník Laborec I. fáza Kontrolný deň 29.7. - MŠ Podskalka Kontrolný deň 29.7. - MŠ Podskalka Kontrolný deň 29.7. - MŠ Podskalka Kontrolný deň 29.7. - MŠ Podskalka
aktualizácia: 30.07.2020 | počet zobrazení: 1825

Počet návštev od 18.09.2011: 3172349
Počet návštev dnes: 1034
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie