Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   September   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

meniny má Ľuboš, Ľubor


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Dva vianočné stromčeky – dvojnásobná radosť

Dva vianočné stromčeky – dvojnásobná radosť

Hovorí sa, koľko ľudí, toľko chutí. Kým niektorí ľudia majú radi tradíciu a Vianoce sa im spájajú s jedličkou, borovicou alebo smrekom, ktoré ešte pred pár dňami rástli v lese, iní zas svoju lásku k prírode prezentujú umelým vianočným stromčekom vo svojej obývačke.


Každý rok mesto Humenné dostávalo darom živý stromček. Tento rok sme v predstihu informovali občanov, že mesto Humenné bude zdobiť umelý. Dôvod bol enviromentálny a bezpečnostný, keďže umelý stromček je viac odolný voči nepredvídateľným vrtochom počasia. Aj napriek tomu sa nám prihlásil občan z okresu Humenné, že chce darovať živý stromček zo svojej záhrady. Jeho ponuku sme akceptovali. Občania sa tak môžu počas zimnej prechádzky potešiť dvakrát a veríme, že každý si príde na svoje.


Umelý stromček bude pred Domom kultúry
Tento pondelok začali pracovníci Technických služieb Mesta Humenné (TS) s osadením nového vianočného stromčeka na námestí pred Domom kultúry. Pôjde o umelý stromček a bude ho možné použiť opakovane a s rôznou výzdobou. Humenčania isto ocenia, že jeho viacnásobným používaním sa dostane do popredia aj ekologické hľadisko.


Vianočný stromček v tvare kužeľa je vysoký približne 10 metrov a pri zemi má šírku maximálne 5 metrov. Jeho nosná konštrukcia je vyrobená zo špeciálnej hliníkovej zliatiny. Pre zabezpečenie stability celej konštrukcie je každé nosné rameno na základni zaťažené 60 kilogramovou betónovou kockou. K takémuto riešeniu pristúpila radnica kvôli zvýšenej bezpečnosti návštevníkov centra mesta, keďže najmä počas vianočných trhov sa okolo stromčeka „premelú" tisíce Humenčanov. Dôvodom pre takéto bezpečnostné opatrenia boli aj viaceré pády stromčekov v iných mestách, ktoré nie vždy mali šťastný koniec.


Unikátny umelý stromček bude len druhým takým na Slovensku. Okrem Humenného už podobný stojí v Žiline v areáli tamojšej známej automobilky. Nový vianočný stromček rozsvietime počas prvej Adventnej nedele 3. decembra o 18.00 hod.


„Živý" stromček sa rozsvieti pri Centre voľného času po Mikuláši
Tí z Humenčanov, ktorým sa Vianoce „nerátajú bez živého stromčeka", si však takisto prídu na svoje. Ďalší Vianočný stromček bude stáť na Južnom námestí – na námestí Rodiny pri Centre voľného času. Podľa riaditeľa Technických služieb mesta Humenné Milana Kuruca, pôjde o stromček, ktorý tam už dlhé roky rastie a k jeho slávnostnému rozsvieteniu dôjde tesne po Mikuláši. Humenská radnica zároveň dostala do daru smrek od jedného občana z okresu Humenné. Z neho pracovníci Technických služieb odrezali celú čečinu. Tá poslúži ako dekorácia na spríjemnenie vianočnej atmosféry na viacerých miestach v centre mesta alebo pri kruhovom objazde, kde isto padne do oka každému motoristovi.  

« späť

Skúška LED svetielok Skúška LED svetielok
« predchádzajúci Skúška LED svetielok Pokračujeme vo výzdobe nasledujúci »
aktualizácia: 01.12.2017 | počet zobrazení: 8109

Počet návštev od 18.09.2011: 3252621
Počet návštev dnes: 343
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie