Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Marec   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Radoslav, Radoslava


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Do Humenného zavítala jar a po námestí rozkotúľala obrovské veľkonočné vajíčka

Do Humenného zavítala jar a po námestí rozkotúľala obrovské veľkonočné vajíčka

Veľká Noc je tu čo nevidieť, a preto pracovníci Technických služieb mesta Humenné (TS) nezaháľali a vyzdobili pešiu zónu na Námestí slobody krásnymi veľkonočnými dekoráciami.


Na trávniku pred Slovenskou poštou pripravili TS veľkonočnú atrakciu pre deti v podobe obrovských vajec. Do jedného z nich, ktoré je prispôsobené veľkosti dieťatka, sa môžu deťúrence posadiť a nechať sa odfotografovať. Okrem toho môžu návštevníci aj obyvatelia Humenného nájsť neďaleko „mega vajec“ výzdobu s drevenými veľkonočnými zajacmi či rodinu sliepočiek. Navyše do veľkonočného šatu sa pomaly oblieka aj naša Fontána lásky.


To však nie je všetko. Jar a sviatočná atmosféra zavítali aj na Mestský úrad v Humennom (MsÚ). Vstupné dvere a okná úradu vyzdobili kvetmi šikovní žiaci zo ZŠ Pugačevova a v hale možno obdivovať súťažnú výstavu „Drobné ručné práce“, ktorú pred časom vyhlásila humenská radnica. Pri tejto príležitosti mohli organizácie i súkromné osoby vyrobiť ľubovoľnou technikou rôzne handmade výrobky. A že sa fantázii medze nekladú, sa potvrdilo pri vystavených prácach. Súťažiaci vytvorili látkové dekoračné ozdoby, kraslice batikované či zdobené madeirou, servítkovou technikou alebo patchworkom, výšivky a háčkované dečky, tkaný koberec, výrobky a ozdoby z dreva a dokonca aj mydlovú ikebanu.


Do súťaže sa zapojili humenské denné centrá, Arcidiecézna charita Humenné a sedem ďalších šikovných Humenčanov a Humenčaniek. Na víťazov súťaže, ktorých určí odborná komisia, ale aj Pugačevkárov, vďaka ktorým rozkvitol Mestský úrad, čaká odmena.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 27.03.2018 | počet zobrazení: 7443

Počet návštev od 18.09.2011: 3631179
Počet návštev dnes: 433
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie