Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Margita


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Deti našli Mikuláša a spolu s ním rozsvietili vianočný stromček

Deti našli Mikuláša a spolu s ním rozsvietili vianočný stromček

V stredu 5. decembra sme spolu s najmenšími a hercami rožňavského divadla Actores hľadali Mikuláša. Spolu s deťmi potom rozsvietil vianočný stromček na námestí v Humennom.


V divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska sa v stredu podvečer zišlo množstvo detičiek, ktoré netrpezlivo očakávali príchod Mikuláša. Ten sa však na svojej ceste do Humenného stratil. Teda nie tak úplne stratil, ako zapadol so svojimi saňami poháňanými deviatimi sobmi v Tatrách na Lomnickom štíte. Ako predvoj veľkej udalosti roznášania sladkostí dobrým deťom, vyslal do nášho mesta jedného zo svojich deviatich snehuliakov, ktorých zgúľal z ozajstného snehu na severnom póle, a to snehuliaka Mrkvičku. Snehuliačik na svojich potulkách stretol ružovolíceho anjelika, ktorého vyslal za Mikulášom sám Svätý Peter. Anjelik niesol v kapse dôležitý predmet, zlatú knihu plnú vianočných prianí. Bola však zamknutá a jediný kto mal kľúč bol práve Mikuláš. Ak by ho nenašli a nezachránili, vianočné priania detí by sa nemohli rozletieť do sveta.


Snehuliak s anjelikom teda hútali ako vyslobodia Mikuláša spod snehu. S nápadmi prišiel Bystrozraký, ale aj poštár, ktorí deťom zaspievali a zatancovali množstvo veselých vianočných pesničiek. V závere svojej cesty táto nezvyčajná štvorica stretla veľkonočného zajaca Róberta. On ako symbol Veľkej Noci sa rozhodol pomôcť im v hľadaní, pretože sám chcel na vlastné oči vidieť vytúženého Mikuláša. Ako v každej rozprávke, aj tu sa všetko na dobré obrátilo a rozprávkové postavičky Mikuláša našli. Spolu s ním neskôr slávnostne rozsvietili vianočný stromček na námestí pred Domom kultúry.


Text a foto: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 06.12.2018 | počet zobrazení: 4356

Počet návštev od 18.09.2011: 3133529
Počet návštev dnes: 270
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie