« späť
Aktuality a oznamy » Denné centrá sa pripravujú na Veľkú Noc

Denné centrá sa pripravujú na Veľkú Noc

Veľká Noc je už predo dvermi. Svedčí o tom aj množstvo veľkonočných búrz, ktoré v tomto období prezentujú obyvatelia mesta aj seniori. Jednu takúto veľkonočnú burzu sme navštívili v Dennom centre na Laboreckej ulici v posledný marcový deň.


Na akcii sa zúčastnilo 9 zariadení a organizácií, ktoré poskytujú sociálne služby. V rámci tejto akcie mali možnosť klienti a pracovníci sociálnych služieb prezentovať svoje vlastnoručné výrobky, ktoré vytvorili počas pracovných terapií. Išlo hlavne o veľkonočné dekorácie, kraslice, vence, ale aj darčekové predmety a dekorácie do domácnosti. Navyše si návštevníci tejto burzy mohli prezrieť tvorivé dielne a ukážkovú činnosť maľovania kraslíc pod vedením pani Kačurovej a Brekovej.


Ako priblížila referentka denných centier, Antónia Halecká, členovia a klienti jednotlivých zariadení takto aktívne pracujú počas celého roka. „V rámci terapií využívajú mnohé techniky a vyrábajú krásne predmety. Tieto burzy sú príležitosťou, aby ukázali, čo všetko dokážu“, prezradila Halecká. Seniorom sa prihovoril aj vedúci Odboru sociálneho a bytového, Ladislav Bogdan, ktorý na burze všetkých srdečne privítal a poprial im veľa tvorivých síl a úspechov.


V rámci kultúrneho programu vystúpili Humenskí seniori a žiaci MŠ Aura, Třebíčska a ZŠ Hrnčiarska. Okrem toho bol pre všetkých pripravený veľkonočný punč a sladká bublanina.


Na akcii sa zúčastnili pracovníci a klienti týchto zariadení: 

  • ADCH (Arcidiecézna charita) stacionár sv. Jána Krstiteľa – Mgr. Andrea Charitunová

  • GKCH (Gréckokatolícka diecézna charita) Sociálne centrum a denný stacionár svätého Judu Tadeáša – Mgr. Danka Pavliková

  • Únia žien Slovenska, Sídlisko I. – predsedníčka Gabriela Durkotová

  • Únia žien Slovenska, Sídlisko III – predsedníčka Mária Maturkaničová

  • Denné centrá na Laboreckej, Duchnovičovej a Družstevnej ulici – Antónia Halecká, Valéria Cibuľašová

  • Základná organizácia Jednoty dôchodcov – predseda Dušan Hrivňák

  • humenská pernikárka – Ľudmila Belejová

Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 05.04.2017 | počet zobrazení: 11180

Počet návštev od 18.09.2011: 4569160
Počet návštev dnes: 327
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie