« späť
Aktuality a oznamy » Deň rodiny – Som Božie dieťa

Deň rodiny – Som Božie dieťa

V nedeľu 30. júna 2019 sa na Sídlisku Pod Sokolejom uskutočnil už 6. ročník Dňa rodiny farnosti Sťatia sv. Jána Krstiteľa v Humennom. Toto podujatie podporil aj primátor mesta Miloš Meričko darom v tombole.


„Keď som tu zavítal pred siedmimi rokmi, spolu s mladými z našej farnosti sme rozmýšľali, že by sme vytvorili niečo, kde by sme sa ako farská rodina zišli mimo liturgického zhromaždenia pri svätej omši, mimo stien kostola,“ vysvetlil otec duchovný tejto farnosti, Oliver Székely. Deň rodiny tak predstavuje možnosť stretnutia nielen rodín, ale aj priateľov, tých, ktorí farnosť navštevujú, ale aj tých ostatných. Všetci si mohli pochutnať na skvelom kurátorskom guľáši, či občerstviť sa nápojmi, alebo sladkosťami. V rámci programu boli pripravené rôzne workshopy, hry i maľovanie na tvár pre deti. Prezentovať sa prišli hasiči aj Spolok Červeného kríža. Keďže každý rok je takéto stretnutie tématické, návštevníci sa mohli stretnúť aj so zaujímavými hosťami. Tento rok navštívil farnosť ako hosť páter Don Jozef Luscoň, salezián, ktorý pôsobí v Bratislave a je známy hlavne z TV Lux.


„Aktuálny ročník Dňa rodiny je vyústením tých predchádzajúcich ročníkov. Pred tromi rokmi bol Deň rodiny s hlavnou myšlienkou materstva, pred rokom bolo nosnou témou otcovstvo a tento rok je to detinstvo – som Božie dieťa,“ vysvetlil otec Székely. O hudobný doprovod sa postarala SZUŠ Múza.


Text a foto: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 08.07.2019 | počet zobrazení: 6286

Počet návštev od 18.09.2011: 4569047
Počet návštev dnes: 214
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie