Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   December   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

meniny má Oldrich


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Debaty i tréning s držiteľom prsteňa

Debaty i tréning s držiteľom prsteňa

Počasie sa v uplynulých dňoch výrazne ochladilo, „traja ľadoví muži a ich kuchárka“ do bodky naplnili pranostiku, čo presunulo tréningovú činnosť mladých hokejistov aj domov, odkiaľ využívali aplikáciu ZOOM. Napriek tomu však niektorí zažili unikátne stretnutie.


V stredu 13. mája navštívil HK Humenské Levy regionálny inštruktor Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Jiří Bicek. Najskôr absolvoval konzultačno – informačné sedenie s hlavnými trénermi klubu, pri ktorom si spolu prešli nové trendy prípravy tréningových cvičení a jednotiek za pomoci portálu TPM (internetová stránka pre trénerov v rámci Slovenska). Zaujímal sa tiež o situáciu v klube z pohľadu trénovania, ako sa „levom" darí v tomto zložitom období pracovať s deťmi. Neodmietol ani možnosť pozrieť si časť tréningovej jednotky kadetov a ôsmakov.


„Prebrali sme tréningový proces v čase „korony“ z rôznych hľadísk, aj z pohľadu vzdelávania trénerov. Naše rozprávanie sa tiež dotklo novej sezóny, ako by mala a mohla prebiehať. Podobne ako Marcel Ozimák, s ktorým sme spolupracovali tri roky, aj Jirko Bicek zanechal veľmi dobrý dojem. Neprišiel nás „kádrovať“, ale poradiť, vysvetliť nové veci, ktoré nás nasmerujú správnym smerom," podotkol Milan Mach, hlavný mládežnícky tréner HK Humenské Levy.


Rovnako nadšený z návštevy Jirka Biceka bol aj Erik Dzoba. „Je regionálnym inštruktorom aj pre náš klub, ukázal nám nové trendy v trénovaní, vysvetlil tiež prácu v internetovom tréningovom portáli. Komunikácia bola výborná, Jirko je pohodový človek, stretol som sa s ním aj nedávno v Leviciach na seminári „Learn to play 2020“ organizovanom SZĽH. Nadšení boli aj chlapci, lebo nie každý deň zavíta na ich tréning držiteľ prsteňa, víťaz Stanley cupu v NHL. Jeho slová boli pre každého veľkou motiváciou," dodal mládežnícky tréner HK Humenské Levy.


Jiří Bicek, bývalý slovenský hokejista, odchovanec HC Košice. V roku 1997 bol draftovaný New Jersey Devils, v roku 2003 sa stal po Stanovi Mikitovi druhým slovenským hokejistom, ktorý vyhral Stanley Cup. V NHL odohral 62 zápasov s bilanciou 6 gólov + 7 prihrávok. V slovenskej extralige je s HC Košice dvojnásobným majstrom Slovenska (1995/96, 2013/14).


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Tréneri HK Humenské Levy s Jirkom Bicekom Tréneri HK Humenské Levy s Jirkom Bicekom
« predchádzajúci Tréneri HK Humenské Levy s Jirkom Bicekom Tréneri HK Humenské Levy s Jirkom Bicekom Jiři Bicek na tréningu ôsmakov a kadetov nasledujúci »
aktualizácia: 17.05.2020 | počet zobrazení: 795

Počet návštev od 18.09.2011: 3408483
Počet návštev dnes: 976
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie