Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Slavomír


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » „Ďakovný list si umiestnim medzi zlaté platne,“ reagoval dojatý Vlado Meller

„Ďakovný list si umiestnim medzi zlaté platne,“ reagoval dojatý Vlado Meller

Vlado Meller je považovaný za jedného z majstrov svojho remesla masteringu zvuku. V Amerike, kde aktuálne žije a pracuje, zmastroval albumy svetových hudobných hviezd ako Pink Floyd, Celine Dion, Barbara Streisand, Metallica, Red Hot Chilli Peppers, Kanye West, George Michael, Paul McCartney či Michael Jackson. V stredu 3. apríla ho slávnostne prijal v priestoroch humenského kaštieľa primátor Miloš Meričko ako úspešného rodáka – Humenčana, ktorý reprezentuje nielen Slovensko, ale najmä Humenné.


Vladimír Meller sa narodil v Humennom, kde prežil prvých pár rokov svojho života a neskôr sa ešte veľmi malý s rodičmi presťahoval do Košíc, kde navštevoval okrem iného aj hudobnú školu. Neskôr jeho kroky viedli na Technickú univerzitu do Prahy. Pár mesiacov žil aj vo Viedni či v Ríme odkiaľ v roku 1968 emigroval do Ameriky. Tam sa začal jeho americký sen, ktorý žije doteraz. Momentálne vlastní jedno z najlepších zvukových štúdií v Amerike. Venuje sa masteringu zvuku, čo je posledný krok v procese nahrávania hudby na CD či vinylové platne. Naozaj možno o ňom hovoriť ako o majstrovi svojho remesla, keďže pracoval na albumoch takmer všetkých slávnych speváckych umelcov od Michaela Jacksona, cez Red Hot Chilli Peppers, Linkin Park, Beyoncé alebo Metallicu. Mastroval aj slovenských Nocadeň či Petra Lipu. Nech už počúvate rádio doma, v práci alebo aute, možno ani netušíte, že práve tú skladbu zmastroval Vlado Meller. Za dva albumy Shakiry získal dokonca Grammy.


Do Humenného sa chce vrátiť aj s manželkou, aby jej ukázal rodné mesto
Po príchode do Ameriky sa oženil pochopiteľne s Američankou, s ktorou si založil rodinu. Keďže jeho meno Vladimír bolo pre Američanov zle vysloviteľné, začali ho volať Vlado a to mu už prischlo. A hoci má pán Meller na svojom chrbte už pár krížikov, hudbe sa stále naplno venuje, miluje ju a dokáže ju počúvať celý deň. Hudba ho napĺňa šťastím, rovnako ako spomienky na rodný kraj. Aj pri slávnostnom prijatí sa neubránil slzám, keď mu primátor Miloš Meričko odovzdal ďakovný list a darčeky, ktoré mu budú pripomínať Humenné. Ako sa sám vyjadril, nabudúce navštívi rodné mesto aj s manželkou, aby videla tú krásu. „Ďakovný list si umiestnim medzi zlaté platne. Bude mi pripomínať túto chvíľu,“ reagoval Meller. Miloš Meričko vyzdvihol jeho prínos pre umeleckú sféru doma i v zahraničí a poďakoval mu, že tak úspešne reprezentuje naše mesto. „Môžeme byť hrdí na takého rodáka ako ste Vy pán Meller,“ povedal primátor.


V rámci slávnostného prijatia bol pripravený aj program, ako inak hudobný. Predstavili sa Mgr. Rondziková a Olexiková s piesňou Dom, kde sme rástli, zo SZUŠ Via arto zahralo Flautové sexteto Flautorello, Tomáš Ján Černega zo ZUŠ Mierová zahral na akordeón, Alžbetka Piňková zarecitovala báseň, zo SZUŠ Múza sa predstavili saxofonisti a ľudové piesne zaspievali dievčatá zo SZUŠ Kudlovská pod vedením Miroslava Kerekaniča.


Okrem toho boli súčasťou prijatia aj ďalší vzácni hostia, a to hudobník a zvukový dizajnér Paul Wiffen z Veľkej Británie, dirigent Rudolf Geri zo Slovenska, a tiež Humenčan hudobník Vladimír Železňák a riaditelia humenských umeleckých škôl.


Text a foto: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 03.04.2019 | počet zobrazení: 3417

Počet návštev od 18.09.2011: 3743229
Počet návštev dnes: 549
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie