Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   December   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

meniny má Barbora, Barbara


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » DEVÄŤ STAVIEB: výťah, oporný múr, cesty, chodníky...

DEVÄŤ STAVIEB: výťah, oporný múr, cesty, chodníky...

V areáli futbalového štadióna sa začalo s etapou vybudovania parkoviska od železničnej trate. Celková odstavná plocha bude 1 278 metrov štvorcových – 90 miest pre osobné vozidlá, z toho 7 pre imobilných. Parkovacie plochy budú z polovegetačných tvárnic.
Odstránili sa pôvodné asfaltové povrchy, ďalej vrchná vrstva zeminy, nasleduje zhutnenie zemnej pláne. Na rad prídu podkladné vrstvy a polovegetačná dlažba, obrubníky, nakoniec sadové úpravy pre výsadbu stromov a zelene.
Po dokončení parkoviska budú práce pokračovať na vodozádržných opatreniach. Nádrže na dažďovú vodu, ktorá poslúži na chladenie umelého trávnika počas sezóny, sú vo výrobe.


Sídlisko pod Sokolejom má 4 stavby v procese realizácie. V bytovom dome sa aktuálne pracuje v interiéri (montáž kuchynských liniek, dverí, obklady, dlažby, plávajúce podlahy). V exteriéri asfaltovanie parkoviska, príprava na výsadbu zelene. Revitalizácia vnútroblokových priestorov na Partizánskej ulici je v štádiu realizácie chodníkov. Pripravené sú betónové základy dvoch chodníkov, osadené sú nové obrubníky, na treťom chodníku sa pracuje. Na parkovisku pred nákupným centrom (oproti kostolu) je vyfrézovaná stará vrstva poškodeného asfaltu, upravené sú výškové vpuste a poklopy, na záver príde asfaltovanie. Keďže v meste prebieha niekoľko rekonštrukcií ciest a chodníkov, asfaltovať sa bude naraz viacero stavieb. Chodník s novým asfaltovým povrchom popri parkovisku bude bez obrubníkov a vyznačený vodorovným značením. MŠ Partizánska – 3 bloky sú kompletne hotové. Na dvoch sa vykonávajú stavebné práce v interiéri, tiež na zateplení, vetraní a rekuperácii.


Výstavba bezbariérového vstupu na Detskej poliklinike už má za sebou takzvané hrubé stavby. Momentálne sa dební posledné podlažie, na rad príde montáž strešnej konštrukcie, krovu a napokon samotná strecha. Objednané sú okná, montáž výťahu je v pláne v mesiacoch január – február. V zimnom období sa práce presunú do interiéru stavby.


Gaštanová ulica – opravujú sa dva najviac poškodené úseky v celkovej dĺžke 530 metrov. Konkrétne ide o cestu od križovatky ulíc Gaštanová – Starinská po križovatku Gaštanová – Nad Tehelňou a pri rodinných domoch od popisného čísla 137 – 162. Momentálne sa na Starinskej ulici vyberajú poškodené, prepadnuté obrubníky, ktoré sa následne budú opravovať. Vo štvrtok (12.11.) sa na Gaštanovej ulici začalo s frézovaním starého asfaltu, zrealizujú sa výmeny podložia na niektorých miestach a vyrovná sa povrch. Betónové obrubníky sú osadené, chodník a vjazdy pripravené na asfaltovanie. Súčasťou prác sú aj dva odvodňovacie žľaby na križovatke Lieskovčík, ktoré budú slúžiť na zachytávanie vody v prípade prívalových dažďov.


Nový železobetónový oporný múr (Sadová – Jilemnického sady) je osadený, dokončuje sa izolácia voči zemnej vlhkosti a spodným vodám, zrealizuje sa nová cesta a chodník.


Ukončená je rekonštrukcia chodníkov ulíc Tyršova, Třebíčska, Ševčenkova – Dobrianskeho, Ševčenkova – Sokolovská. Na ďalších sa pracuje.


Veronika Lattová
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Budúce parkovisko v areáli futbalového štadióna Budúce parkovisko v areáli futbalového štadióna
« predchádzajúci Budúce parkovisko v areáli futbalového štadióna Bytový dom na Sídlisku pod Sokolejom Revitalizácia vnútroblokových priestorov (Sídlisko pod Sokolejom) Revitalizácia vnútroblokových priestorov (Sídlisko pod Sokolejom) Rekonštrukcia parkoviska pred nákupným centrom (Sídlisko pod Sokolejom) MŠ Partizánska
aktualizácia: 12.11.2020 | počet zobrazení: 2161

Počet návštev od 18.09.2011: 3410409
Počet návštev dnes: 915
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie