Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Máj   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

meniny má Gizela


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » DEŇ ZEME športovo aj edukačne

DEŇ ZEME športovo aj edukačne

Deň Zeme je už 51 rokov spätý s dátumom 22. apríl. Patrí medzi najpopulárnejšie podujatia na záchranu Zeme. Ako je dôležité venovať pozornosť životnému prostrediu, vedia aj humenskí škôlkari.


Pri tejto príležitosti primátor mesta Miloš Meričko navštívil dve materské školy – Mierovú a Kudlovskú. Porozprával sa s deťmi o prírode, ekológii i životnom prostredí. Zaujímal sa tiež o aktivity súvisiace práve s dnešným sviatkom Zeme. Na otázky najmenší hravo odpovedali, zaspievali aj zatancovali.


„Sršala z nich energia a radosť, čo ma veľmi potešilo. Potvrdili mi, že v škôlke je lepšie ako doma. Venoval som im darčeky, prevažne športové ako lopty, bedmintonové rakety, ale aj farbičky, knihy či sladkosti. Taktiež som debatoval s pedagogickými i nepedagogickými zamestnancami, ako zvládajú aktuálnu koronovú situáciu,“ ozrejmil primátor mesta.


Na Deň Zeme sa obe materské školy pripravovali už od začiatku týždňa. Činnosti spojené s výsadbou kvetov alebo stromčekov neboli možné, keďže počasie dopoludnia neprialo.


„Každé dieťa si prinieslo nejakú rastlinku alebo semienko – napríklad kukuricu, fazuľu, pažítku, ktoré sme dnes plánovali vysadiť v našich nových záhonoch. Počasie nie je ideálne, museli sme to odložiť. Máme však pripravené aktivity, ktoré si zrealizujeme v triede. Deťom stále vštepujeme environmentálne cítenie, myslenie a ochranu našej prírody. Potešila nás milá návšteva primátora mesta. Z darčekov sa najmenší potešili, patrí mu naše poďakovanie,“ povedala Tatiana Glodová, riaditeľka MŠ Mierová.


„Celý týždeň sa venujeme Dňu Zeme. Učili sme sa o separovaní odpadu, potrebe a prospešnosti stromov, kreslili sme. V pláne sme mali výsadbu dvoch stromčekov. Keď sa počasie zlepší, hneď sa do toho pustíme. Deti sa na tento deň tešia, pretože ho trávime v prírode, pozorujeme stromy, rozprávame sa o ich obyvateľoch. Všetky deti vedia, čo je Deň Zeme,“ doplnila Melánia Gribová, riaditeľka MŠ Kudlovská.


SVETOVÝ DEŇ ZEME sa začal oslavovať v roku 1970 ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia.


Veronika Lattová
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Materská škola Mierová Materská škola Mierová
« predchádzajúci Materská škola Mierová Materská škola Mierová Deň Zeme v Materskej škole Mierová Deň Zeme v Materskej škole Mierová Deň Zeme v Materskej škole Mierová Deň Zeme v Materskej škole Mierová
aktualizácia: 22.04.2021 | počet zobrazení: 2031

Počet návštev od 18.09.2011: 3799252
Počet návštev dnes: 17
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie