Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Amália


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » DEŇ CHLEBA na ZŠ Pugačevova

DEŇ CHLEBA na ZŠ Pugačevova

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo všetko sa musí uskutočniť, kým sa čerstvý chlieb dostane do našich rúk? Práve myšlienka o chlebe sa stala tohtoročnou témou generačného vzdelávania. Myšlienka bola jednoduchá, krásna a vzácna: „Chlieb náš každodenný daj nám dnes.“ Žiaci si do školských lavíc pozvali svojich rodičov, starých rodičov a spoločne prežili výnimočný deň nesúci sa v znamení chleba. Hostí si žiaci uctili chlebom a soľou. Všetci zúčastnení boli svedkami samotnej prípravy cesta na chutný chlieb. Piekol sa tradičný chlieb z kvásku a bezlepkový chlieb. Žiakom spravilo veľkú radosť miesenie cesta, ktoré si určite radi doma vyskúšajú s mamkami či babkami.

Motív chleba sme zároveň objavovali aj v tvorbe Tajovského.
Žiaci počas mesiaca október čítali poviedky od tohto spisovateľa, tvorili krásne ilustrácie a písali rôzne názory na prečítané literárne diela. Tak ako pšeničné klásky musia dozrieť, dozrela aj naša príprava na tento deň. Naši šikovní žiaci dokonca ostávali v poobedňajších hodinách, aby v tento Deň chleba vystúpili pred všetkými a zahrali prítomným divadielko s názvom Horký chlieb. Neskôr spolu s rodičmi a so starými rodičmi pracovali na aktivitách venovaných osobnosti Tajovského, keďže v tomto mesiaci sme si pripomenuli 145. výročie jeho narodenia. Písali milé a povzbudivé odkazy hlavným postavám z divadielka či tvorili noviny zamerané na osobnosť Tajovského.

Počas celého dňa nám svojím spevom spríjemňoval chvíle folklórny súbor Púpavienka, ktorý nás potešil aj dokonalým vareškovým tancom. V závere podujatia krásnou piesňou umocnili zázračnú atmosféru celého dňa. Chodbou sa rozliehala vôňa upečeného chleba a v srdciach všetkých prítomných zavládol pokoj. Upečené chleby mohli prítomní aj ochutnať.

Cieľom podujatia bolo vzbudiť u žiakov úctu k chlebu.
Opäť sa nám podarilo upevniť medziľudské vzťahy a dokázať zase raz, že spolupráca žiak – učiteľ – rodič funguje. Veľké ďakujeme patrí rodičom, starým rodičom a vzácnym hosťom, ktorí prijali naše pozvanie. Ďakujeme aj sponzorom, ktorí nás podporili. Vážime si to! „Chlieb krájať to nie je len tak. Poznáš raz, čo to znamená.“ (M. Rúfus)

Text: Mgr. Veronika Bobaľová, Katarína Jakubčová

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 06.11.2019 | počet zobrazení: 1459

Počet návštev od 18.09.2011: 3130481
Počet návštev dnes: 552
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie