Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Január   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Cyklohliadky Mestskej polície už mesiac naplno fungujú v teréne na bicykloch

Cyklohliadky Mestskej polície už mesiac naplno fungujú v teréne na bicykloch

Mestská polícia v Humennom využíva od júna tohto roku dva nové služobné bicykle, ktoré doplnia pešie a motorizované hliadky. Zavedenie cyklohliadok je v našom meste novinkou, ktorou chce Mestská polícia obslúžiť širšie územie, pričom cyklohliadka sa bude môcť rýchlejšie presúvať aj do ťažko prístupných lokalít. Široká verejnosť hodnotí hliadky na dvoch kolesách veľmi pozitívne.


Potreba zakúpiť Mestskej polícii (MsP) bicykle vznikla z dôvodu hliadkovania v lokalitách a miestach, kde je sťažený prístup a pohyb služobnými vozidlami, ako napr. v pešej zóne, v parkoch, okolí zámku či skanzenu, na nábreží rieky Laborec, medzi panelákmi na jednotlivých sídliskách, v okolí miestneho cintorína, či v úzkych uličkách vnútroblokových priestranstiev. Aj vďaka novým služobným bicyklom môžu Mestskí policajti hliadkovať vo svojich pridelených okrskoch efektívnejšie a hlavne rýchlejšie, keďže sa s bicyklom dostanú všade tam, kam potrebujú.


Dva služobné bicykle s príslušenstvom odkrojili z rozpočtu MsP spolu 1 400 eur, avšak návratnosť financií sa odzrkadľuje vysokou flexibilnosťou akou sa ujali v teréne. Policajné cyklohliadky tak dokážu oveľa lepšie kontrolovať dodržiavanie všeobecne záväzných nariadení mesta a verejného poriadku v pešej zóne a na ťažšie dostupných miestach. Okrem toho dokážu jednoduchšie riešiť nezodpovedných psíčkarov, požívanie alkoholu na verejnosti, v parkoch a pod.


Každý z bicyklov je označený nápisom „Mestská polícia“. Plášte kolies sú vystužené a odolné voči defektom, navyše majú špičkové nočné osvetlenie a špeciálny úložný priestor na potrebné písomnosti. K vybaveniu bicykla patrí aj cyklistická prilba. Cyklohliadky MsP budú tieto služobné bicykle využívať počas priaznivého počasia od jari do jesene, v popoludňajších a večerných hodinách, ale aj počas víkendov a sviatkov.


Prvý mesiac práce v uliciach s novými bicyklami hodnotia pozitívne nielen príslušníci MsP, ale pochvaľujú si ich aj samotní obyvatelia. Kontakt s občanmi, ktorí potrebujú pomoc alebo radu je bližší, osobnejší a znížil sa tiež počet priestupkov v blokovom konaní, či priestupkov riešených dohovorom.


Okrem cyklohliadok však rady Mestských policajtov rozšírili od začiatku tohto týždňa aj dvaja noví pracovníci na obsluhu pultu centrálnej ochrany a dispečingu Mestskej polície.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci nasledujúci »
aktualizácia: 19.07.2017 | počet zobrazení: 5934

Počet návštev od 18.09.2011: 3515791
Počet návštev dnes: 1957
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie