Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Október   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

meniny má Šimon, Simona


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Cyklochodník ešte neukončený, ale koše už ničia

Cyklochodník ešte neukončený, ale koše už ničia

Rekonštrukcia cyklochodníka popri Laborci sa dostáva k svojej záverečnej fáze. Prepojovací chodník (II. epata) už naberá reálne kontúry a čoskoro dosiahne asfaltovým povrchom celistvosť s prvou a treťou časťou.


Od Sninského mosta už novovyasfaltovanú promenádu popri Laborci okúsili viacerí – rekreační bežci, mladí cyklisti i dôchodcovia. Ocenili nielen zarovnaný a upravený chodník, ale aj lavičky, stojany na bicykle či odpadkové koše.


A práve odpadkové koše padli v uplynulých dňoch za obeť. Zamestnanci Správy rekreačných a športových zariadení (SRaŠZ) Humenné museli vrátiť do pôvodného stavu (postaviť, presunúť) už štyri vyvrátené smetné koše. Upevnené na betónovú podkladovú dosku nevydržali (pravdepodobne v noci) nápor jedinca. Ak na svojom mieste nebudú, alebo sa stanú nefunkčnými, niekto začne hľadať vinníka v zle realizovanej rekonštrukcii. Lebo nebude kde vyhodiť papier či ohryzené jablko. Omyl. Zodpovedný za toto „dielo“ je skrytý medzi obyvateľmi.


Technické služby mesta Humenné museli v roku 2020 osadiť 43 nových smetných košov. Dôvod? Vandalizmus. Z Mierovej ulice tri smetné koše nenávratne zmizli, v parku pri kaštieli, pri amfiteátri, na Sídlisku III, pešej zóne – Námestí slobody, na Južnom námestí, Sídlisku pod Sokolejom a pri železničnom podchode nahradili novými zničené.


Najčastejšie je výmena smetných košov nutná na Sídlisku III. Sú to zväčša plechové s objemom 40 litrov. Koše sú zničené tak, že sa už nedajú opraviť. Neraz sa stávajú akoby sparingpartnerom oduševnených mladíkov pri predvádzaní bojových umení, tiež však aj ložiskom pre silvestrovský ohňostroj.


Aké náklady už museli Technické služby (TS) v súvislosti s výmenou smetných košov vynaložiť?
„Ak rátame cenu za jeden smetný kôš 75 eur, celková čiastka znamená 3 225 eur. To je cena za smetné koše. Prirátať však musíme aj cenu za betón a výkop jamy, plus prepravné náklady. Odhadom sa tak pohybujeme v sume 4 000 eur,“ konštatoval Milan Kuruc, riaditeľ TS Humenné.


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Smetné koše na cyklochodníku pri Laborci Smetné koše na cyklochodníku pri Laborci
« predchádzajúci Smetné koše na cyklochodníku pri Laborci Smetné koše na cyklochodníku pri Laborci nasledujúci »
aktualizácia: 13.10.2020 | počet zobrazení: 823

Počet návštev od 18.09.2011: 3331343
Počet návštev dnes: 310
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie