Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   December   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

meniny má Barbora, Barbara


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Cyklochodník: III. etapu čaká asfaltovanie

Cyklochodník: III. etapu čaká asfaltovanie

Primátor mesta Miloš Meričko sa v rámci kontrolného dňa zaujímal aj o cyklochodník popri Laborci. Práce v II. a III. etape pokračujú podľa plánu.


Prepojovací chodník (II. etapa) sa začína od prečerpávacej stanice vody (pri ZŠ Dargovských hrdinov) a končí sa pri Valaškovskom moste. V súčasnosti prebiehajú stavebné práce a príprava pre vysunutú časť, ktorá bude zo železobetónovej konštrukcie. Keďže doteraz bolo miesto prejazdu veľmi úzke, časť chodníka sa bude nachádzať v teréne a časť bude vysunutá. Osadia sa aj dva prístrešky na bicykle vrátane stojanov a tiež oblúkový stojan. Predpokladaný koniec prác je v mesiaci november.


V rámci tretej etapy – tzv. predĺženie cyklochodníka od Valaškovského mosta k zimnému štadiónu sa aktuálne upravuje terén pre asfaltovanie, osadené sú aj obrubníky, vedľa ktorých sa vyseje tráva. Táto etapa sa realizuje v rámci projektu ,,Rekonštrukcia a predĺženie cyklochodníka pri rieke Laborec v Humennom." ,,Projekt je podporený z rozpočtu Prešovského samosprávneho kra­ja"


„S prácami som veľmi spokojný, podľa stavbyvedúceho sa termíny dodržia, všetko ide zatiaľ podľa plánu. V tejto fáze je dokončené verejné osvetlenie, osadia sa ešte lavičky s operadlom v počte šesť kusov, jeden stojan na bicykle a tri odpadkové koše," povedal Miloš Meričko, primátor mesta.


Táto etapa by mala byť hotová do konca septembra.


Veronika Lattová
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Predĺženie cyklochodníka (III. etapa) Predĺženie cyklochodníka (III. etapa)
« predchádzajúci Predĺženie cyklochodníka (III. etapa) Predĺženie cyklochodníka (III. etapa) Predĺženie cyklochodníka (III. etapa) Predĺženie cyklochodníka (III. etapa) Predĺženie cyklochodníka (III. etapa) II. etapa cyklochodníka
aktualizácia: 17.09.2020 | počet zobrazení: 1988

Počet návštev od 18.09.2011: 3410467
Počet návštev dnes: 973
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie