Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Marec   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Anežka


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Cyklisti si užili krásy Humenného a okolia

Cyklisti si užili krásy Humenného a okolia

V poradí druhé tohtoročné Cyklopátranie v Prešovskom kraji zakotvilo v sobotu 23. júla v Humennom. Štart a cieľ bol v areáli penziónu Aston, kde sa zišla takmer šesťdesiatka cyklistov rôznej vekovej kategórie. Cyklopátranie v Humennom predstavilo súťažiacim 15 zaujímavých miest v meste a jeho širšom okolí.


Súťažné miesta boli pripravené v spolupráci s OOCR Horný Zemplín a Horný Šariš. „Humenné a okolie má mnoho krásnych miest, ktoré určite treba vidieť. V meste je pre cyklistov pripravená napríklad zastávka pri kaštieli, pri vojakovi Švejkovi na stanici a ďalej výlety k Brestovským rybníkom, na okolité hrady, krásne vyhliadky nad Lackovcami, či Sihotok alebo náročnejšia trasa k pamätníku na Hubkovej,“ vymenoval niektoré z lákadiel Vladimír Grešner, riaditeľ OOCR Horný Zemplín a Horný Šariš.


Pre Stanislava Haška, absolútneho víťaza Cyklopátrania v Humennom, bol najkrajším miestom pretekov hrad Brekov s nádherným výhľadom. Stanislav Haško stihol počas 5-hodinového limitu navštíviť všetkých 15 miest, čím prekonal všetkých súperov a stal sa nielen víťazom kategórie mužov, ale aj najúspešnejším cyklistom pretekov.


Ako Cyklopátranie prebiehalo:


Cyklisti súťažili prostredníctvom aplikácie Objavujme, v ktorej už deň pred pretekmi našli hru Cyklopátranie Humenné aj s 15 miestami, na ktoré sa mohli počas pretekov vybrať na bicykli. Ktoré miesta a v akom poradí navštívili, to už bolo na výbere a kondícii súťažiacich. Na každom navštívenom mieste sa zlokalizovali cez GPS prostredníctvom aplikácie a získali tak súťažné body. Cyklisti s najvyššími počtami bodov boli odmenení.


Zároveň je každý cyklista Cyklopátraní Prešovským krajom zaradený do záverečného žrebovania o bicykel Škoda. Š-Autoservis navyše súťažiacim predstavila automobily značky Škoda na malej prezentačnej výstave v areáli penziónu.


Okrem materiálov o turistických zaujímavostiach Prešovského kraja si cyklisti aj široká verejnosť mohli pozrieť zaujímavé materiály o cezhraničnej spolupráci Slovenska a Poľska v rámci rozvoja a propagácie v programe cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko – Slovensko 2014 – 2020.


Viac info nájdete na www.severovychod.sk


Zdroj a foto: www.severovychod.sk, KOCR a OOCR Horný Zemplín a Horný Šariš

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 25.07.2016 | počet zobrazení: 20188

Počet návštev od 18.09.2011: 3617209
Počet návštev dnes: 156
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie