Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Slavomír


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Čoskoro presunú priechod pre chodcov na frekventovanej Sninskej ulici na Valaškovciach, pribudne aj kamerový systém

Čoskoro presunú priechod pre chodcov na frekventovanej Sninskej ulici na Valaškovciach, pribudne aj kamerový systém

Cesta I/74 na Sninskej ulici patrí Slovenskej správe ciest. Nachádza sa v blízkosti parčíka pri Valaškovciach, ktorý sa momentálne revitalizuje. V rámci revitalizácie sa upraví aj okolie parčíka, vrátane priechodu pre chodcov, ktorý sa presunie o pár metrov ďalej bližšie k Čapajevovej u­lici.


Bezpečnejšie prechádzanie cez cestu Pri kríži
Dlhé roky užívaný priechod v križovatke mosta cez Laborec a ulice Sninská spôsoboval šoférom a chodcom nemalé ťažkosti a často bol miestom dopravných kolízií. Na zasadnutí Komisie dopravy a mestskej zelene, zástupcovia OR PZ ODI Humenné oboznámili členov komisie s požiadavkou presunu priechodu pre chodcov na ceste I/74 na Sninskej ulici v Humennom. Z toho dôvodu v spolupráci s Dopravným inšpektorátom a Slovenskou správou ciest, sa jeho umiestnenie presunie o niekoľko metrov ďalej k Čapajevovej ulici. Realizáciou presunu priechodu pre chodcov sa zvýši bezpečnosť pre peších. Humenská radnica zabezpečí osvetlenie priechodu z oboch strán, úpravu chodníka od Valaškovského mosta k novému priechodu a osadenie zábradlia v mieste starého priechodu. Samotný priechod a jeho prekládku už budú zabezpečovať príslušné orgány a organizácie OÚ Odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií Prešov a Slovenská správa ciest Investičná výstavba a správa ciest Košice.


Komisiu dopravy a mestskej zelene tvoria poslanci MsZ a ďalšie osoby zvolené mestským zastupiteľstvom (medzi nimi aj neposlanci z radov odborníkov): 

  • predseda – Ing. Pavol Lopanič

  • tajomníčka – Ing. Monika Pastoráková

  • členovia – Mgr. Milan Kulik, Ing. Radovan Chovanec, RNDr. Mária Cehelská, Ing. Michal Kurťák, Ing. Peter Choma

Ako sa upraví parčík pri Valaškovciach?
Parčík pri Valaškovciach si pod odborný dohľad prevzala stavebná firma BSV STAV z Humenného a spoločnosť s oprávnením na elektroinštalačné práce a verejné osvetlenie KEZ. Spomínané firmy v rámci revitalizácie pracujú aktuálne na realizácii nového chodníka a úprave okolia pri kríži. Okrem toho tu bude namontované nové parkové osvetlenie, lavičky a zrealizuje sa aj nová výsadba. Navyše tu pribudne aj nový kamerový systém napojený na Mestskú políciu. Na žiadosť obyvateľov sa vytvoria aj bezbariérové vstupy na chodníky.


V budúcnosti má humenská radnica záujem riešiť aj celkový výzor Valaškovského mosta, a to v súčinnosti s Pamiatkovým úradom, keďže ide o národnú kultúrnu pamiatku. Odstránil by sa súčasný asfaltový kryt, ktorý bol na moste použitý z dôvodu jeho využívania automobilovou dopravou kedysi v minulosti, kým sa nevybudoval nový most cez rieku Laborec. Spomínaný asfalt by sa nahradil dlažbou, čím by sa výrazne vylepšil architektonický vzhľad mosta.


Autor a foto: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci nasledujúci »
aktualizácia: 14.06.2018 | počet zobrazení: 4234

Počet návštev od 18.09.2011: 3743212
Počet návštev dnes: 532
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie