Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Ervín


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Členovia Komisie mládeže a tretieho sektora rokovali v Centre voľného času

Členovia Komisie mládeže a tretieho sektora rokovali v Centre voľného času

V septembri sa konalo výjazdové zasadnutie Komisie mládeže a tretieho sektora, ktoré zvolal poslanec MsZ a jej predseda Martin Ruščanský, do priestorov Centra voľného času Dúha (CVČ) v Humennom.

Riaditeľ CVČ Ing. Marián Balko predstavil členom komisie v zložení Martin Ruščanský, Slavomír Jancusko, Tomáš Šudík, Andrej Bača, Viktória Čiževská a Helena Ufnárová, činnosť centra, možnosti krúžkov a smelé plány, ktoré majú zatraktívniť a prispôsobiť CVČ súčasným trendom, ktoré sú v dnešnej dobe pre deti a mladých ľudí z mesta Humenné a blízkeho okolia zaujímavé a atraktívne.

Apeloval napríklad na zlý technický i estetický stav budovy a energetickú a finančnú náročnosť prevádzky. V budove je potrebné napríklad vymeniť okná či svietidlá, čím by sa ušetrili značné prevádzkové náklady. Zamestnanci CVČ Dúha majú v pláne pripraviť pre deti a mladých ľudí krúžky v nových inovatívnych oblastiach.

Členovia komisie si po vypočutí výročnej správy CVČ pozreli priestory centra, zasadacie miestnosti, spoločenskú a divadelnú sálu či priestor, v ktorom bude nová horolezecká stena pre pripravovaný horolezecký krúžok. V CVČ nájdete aj keramikársku dielňu či minifitness.

Krúžková činnosť CVČ je zameraná do troch oblastí: esteticko-kultúrna oblasť, telesná a športová činnosť a ostatné oblasti (letecký modelár, mladý astronóm, počítačový krúžok a anglický jazyk). 

CVČ Dúha 2019


Centrum voľného času pre svojich návštevníkov a obyvateľov mesta pripravuje aj zaujímavé aktivity, ako napríklad (mestské, okresné alebo regionálne kolá) Slávik Slovenska, karneval, Šalianský Maťko, športové či predmetové olympiády. Cez prázdniny fungujú pre humenské deti prímestské tábory.

Členov komisie potešili pripravované aktivity ale zároveň sa zhodli, že budova CVČ Dúha potrebuje značné investície na svoju modernizáciu, aby boli priestory nielen pre deti, ale aj pre mladých ľudí atraktívnejšie.

Martin Ruščanský
predseda Komisie mládeže a tretieho sektora

« späť

aktualizácia: 04.10.2019 | počet zobrazení: 1366

Počet návštev od 18.09.2011: 3741203
Počet návštev dnes: 995
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie