Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Vojtech


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Cirkevná spojená škola sv. Cyrila a Metoda v Humennom oslavuje 25 rokov svojho vzniku

Cirkevná spojená škola sv. Cyrila a Metoda v Humennom oslavuje 25 rokov svojho vzniku

V utorok, 21. novembra, sa v Mestskom kultúrnom stredisku (MsKS) uskutočnila slávnostná akadémia Cirkevnej spojenej školy sv. Cyrila a Metoda (CSŠ), pri príležitosti osláv jej 25 výročia. Srdečné pozvanie prijala aj primátorka, Jana Vaľová.


História školy a jej súčasnosť
CSŠ vznikla v roku 1992 ešte ako základná škola. Neskôr sa zlúčila so štvor a osemročným gymnáziom a 1. septembra 2016 bola pri CSŠ vytvorená aj Materská škola sv. Terézie z Lisieux. Základnými hodnotami CSŠ sú v prvom rade viera v Boha, odbornosť a celkový rozvoj žiakov. Škola ponúka vyučovanie cudzích jazykov, pestré krúžky v rámci školského klubu, ale má tak isto bohatú športovú činnosť. V rámci vyučovania tu pedagógovia zavádzajú moderné učebné metódy a inovačné prvky.


25 rokov spomienok
Počas slávnostnej akadémie sa zaplnenej sále MsKS prihovoril riaditeľ školy, Matúš Bartko, ktorý vyjadril množstvo pozitívnych emócií v súvislosti so životom školy. Štvrť storočnica je akýmsi míľnikom, ktorý hodnotí veci minulé a posúva školu dopredu. Žiaci by preto nemali brať školu ako povinnosť, kde musia byť nasilu, ale potrebu, ktorá im pomôže zvládnuť rôzne úskalia a pripraviť ich na ďalší život. Škola má vytvárať pomyselný odrazový mostík. A práve tu je to miesto, kde sa malí učia od veľkých a získavajú skúsenosti. Aj v tomto duchu sa prihovorila primátorka Jana Vaľová. „Pri príležitosti sviatku Vašej školy Vám želám, aby ste mali vždy dosť síl, energie a trpezlivosti pri zvyšovaní úrovne vzdelávania, aby ste nemali núdzu o šikovných a cieľavedomých žiakov, aby každý z Vás bol pevnou súčasťou kolektívu, ktorý školu posúva dopredu a aby Váš zriaďovateľ (Rímskokatolícka cirkev, Arcibiskupstvo Košice) Vám bol nápomocný pri napĺňaní Vašich plánov a cieľov. Milí študenti, dajte si v živote vždy iba vysoké ciele, ale rozmýšľajte akou cestou pôjdete, aby ste ich dosiahli, lebo tá najjednoduchšia nemusí byť vždy tá najsprávnejšia,“ dodala.


V rámci slávnostného programu si žiaci pre svoje publikum pripravili tanečné i spevácke vystúpenia, ktoré mapovali prierez históriou školy od najmenších, až po čerstvých maturantov. Okrem toho si zaspomínali pri videoprojekcii na začiatky školy, prvých absolventov, či učiteľov. Navyše sa škole prihovorili aj bývalí úspešní absolventi, ktorí síce sú momentálne „rozlezení“ po svete, ale na svoju Alma Mater nezabudli a prostredníctvom video odkazov popriali škole všetko najlepšie k jej 25. výročiu.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 22.11.2017 | počet zobrazení: 10509

Počet návštev od 18.09.2011: 3746821
Počet návštev dnes: 1473
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie