Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Marec   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

meniny má Albín


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Cintorín i Zariadenie seniorov v záverečnej fáze

Cintorín i Zariadenie seniorov v záverečnej fáze

V rámci kontrolného dňa (29.7.) navštívil primátor mesta Miloš Meričko osem stavieb. Začal na Sídlisku pod Sokolejom, kde zisťoval aktuálny stav bytovky, nasledovali tri materské školy, promenáda pri Laborci i futbalové ihrisko. V severnej časti mesta kontroloval práce na rozšírení mestského cintorína a Zariadenie pre seniorov Dubník. Na kontrolnom dni sa zúčastnili zástupcovia Odboru výstavby a územného plánovania a zhotovitelia stavieb.


Projekt Rozšírenie mestského cintorína v Humennom vo svojej I. etape ukázal dodržiavanie harmonogramu. Prebieha montáž osvetľovacích stožiarov (osem) a osvetľovacích telies (deväť), spravené sú chodníky zo zámkovej dlažby, na ďalších chodníkoch sú podkladné vrstvy (na ktoré príde betónový a asfaltový podklad, ktorý sa zrealizuje po montáži svietidiel). Spravené je odvodnenie i elektrické rozvody.


Zo všeobecného hľadiska znamená kompletná prvá etapa stavebných prác rozšírenie cintorína o 834 hrobových mi­est.


Zariadenie pre seniorov Dubník je záverečnej fáze. Montujú sa zábradlia, madlá, dokončuje sa vzduchotechnika, rekuperačné jednotky (budú fungovať na automatický režim). Potrebné je zrealizovať vonku požiarnu nádrž a vybaviť zariadením kuchyňu. Následne sa začne preberacie konanie.


„Práce prebiehajú podľa harmonogramu, ba môžem povedať, že cintorín stihneme ukončiť ešte v auguste, kým plánovaný bol mesiac september. Dom seniorov je významná stavba, dokončujú sa vnútorné úpravy. Taktiež odhadujem, že odovzdanie stavby sa udeje v krátkom čase. Keďže však projekt nerátal s vybavením kuchyne, musíme to čím skôr vyriešiť," konštatoval Miloš Meričko.


Marián Škuba
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Zariadenie pre seniorov Dubník Zariadenie pre seniorov Dubník
« predchádzajúci Zariadenie pre seniorov Dubník Zariadenie pre seniorov Dubník Zariadenie pre seniorov Dubník Zariadenie pre seniorov Dubník Zariadenie pre seniorov Dubník Zariadenie pre seniorov Dubník
aktualizácia: 05.08.2020 | počet zobrazení: 2349

Počet návštev od 18.09.2011: 3615079
Počet návštev dnes: 363
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie