Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Amália


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Činnosť Mestskej polície Humenné v októbri 2019

Činnosť Mestskej polície Humenné v októbri 2019

V mesiaci október 2019 sa na priamom výkone služby podieľalo 14 príslušníkov MsP, ktorí svoju činnosť zameriavali hlavne na dodržiavanie verejného poriadku, rušenie nočného pokoja, dodržiavanie VZN, poškodzovanie mestského majetku, ochranu životného prostredia, dodržiavanie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky na miestnych komunikáciách, ako aj na jednotlivých sídliskách, zabezpečovanie športových a kultúrno – spoločenských podujatí a zvýšený výkon služby koncom mesiaca na mestskom cintoríne a okolí pred „dušičkami“.

V hodnotenom období príslušníci MsP vo výkone služby zistili celkovo 194 priestupkov, kde bol zaznamenaný nárast o 22 priestupkov oproti mesiacu september 2019. Z uvedeného počtu bolo 119 priestupkov riešených v blokovom konaní pokutou na sumu 1.860,– eur. Ostatné priestupky boli riešené dohovorom, 3 priestupky sú zatiaľ v riešení.

  • najviac priestupkov bolo zistených proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky a to v 125 prípadoch – priestupkov proti verejnému poriadku bolo zistených v 29 prípadoch
  • v 19 prípadoch sa jednalo o priestupky porušením VZN
  • v 7 prípadoch to boli priestupky na úseku podnikania
  • 4 priestupky porušením VZN o chove psov
  • 9 priestupkov bolo zistených na úseku o ochrane nefajčiarov a 1 priestupok na úseku životného prostredia.

Najčastejšie kontrolované miesta mimo mestských budov a objektov boli aj miesta, kde sa mládež najčastejšie zdržiavala cez deň a hlavne vo večerných a nočných hodinách: areály MŠ a ZŠ, vnútroblokové priestranstvá, detské a multifunkčné ihriská, pešia zóna vrátane južného námestia, park Mieru, okolie MsKS, kaštieľa a skanzenu, nábrežie Laborca + hrádza, mestský cintorín a zóna športových areálov.

Najviac priestupkov je neustále zisťovaných na úseku dopravy a to nesprávnym parkovaním v parkovacích boxoch, na zákaze státia alebo zastavenia, na miestach vyhradených pre ZŤP a na mestskej zeleni.

Mestská polícia Humenné znak 2019

Najčastejšie bola počas výkonu služby kontrolovaná mládež a vo väčšine prípadoch vo večerných a nočných hodinách (hlavne piatky a soboty) za porušovanie verejného poriadku, znečisťovanie verejných priestranstiev, rušenie nočného pokoja, požívanie alkoholických nápojov na verejnosti, poškodzovanie majetku, zdržiavanie sa na detských ihriskách, výtržnosti v okolí barov a diskoték. (Bola napr. kontrolovaná skupinka tínedžerov, z ktorých bolo jedno 13. ročné dievča tak silne pod vplyvom alkoholu, že bolo nutné hliadkou MsP privolať RZP.)

Naďalej sa dennodenne rieši otázka bezdomovcov, ako prespávanie na chodbách v budove Chemlonského internátu a požívanie alkoholických nápojov na verejnosti a znečisťovanie verejných priestranstiev.

Hliadky MsP pravidelne stotožňovali a následne riešili pôvodcov skládok, ktorí nezodpovedne neustále vyhadzujú ku kontajnerom rôzny materiál, ako stavebný odpad pri prerábkach bytov, dvere, zárubne, skrine, postele a iný materiál a taktiež sa naďalej zisťovali majitelia vrakov, ktorý výzvou boli upozornení na ich odstránenie v stanovených termínoch.

Na území mesta bolo odchytených 5 túlavých psov, ktoré boli umiestnené do záchytného koterca v Technických službách. Po odfotení týchto psíkov a umiestnení na webovú stránku mesta, v 3 prípadoch sa ohlásili majitelia a v 2 prípadoch psíky boli umiestnené v útulku.

V tomto mesiaci bol opakovane a častokrát zaznamenaný pohyb diviačej zveri v okolí bytoviek na Podskalke, kde hliadky MsP situáciu častokrát riešili aj cez lesného hospodára.

Cez kamerový systém boli hliadky MsP najčastejšie vysielané na námestie pred MsKS, kde mládež na kolobežkách a skateboardoch svojim skákaním poškodzujú dlažbu ako aj pamätník vďaky, striekajú steny a dvere zo zadnej časti MsKS, čím poškodzujú mestský majetok.

V hodnotenom období hliadky MsP zabezpečovali verejný poriadok na športoviskách počas futbalových a hokejových zápasov.

Posilnený výkon služby hliadkami MsP bol aj pred „dušičkami“, kde sa zabezpečoval verejný poriadok a predchádzanie krádeží na mestskom cintoríne.

Informácie poskytol Mgr. Marián Zub,
náčelník Mestskej polície Humenné

Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

aktualizácia: 06.11.2019 | počet zobrazení: 661

Počet návštev od 18.09.2011: 3130583
Počet návštev dnes: 654
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie