Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Máj   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

meniny má Svetozár


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » ČIERNE SKLÁDKY (ne)majú majiteľov

ČIERNE SKLÁDKY (ne)majú majiteľov

V našom meste sa pravidelne opakuje problém s neporiadkom v podobe odpadu, ktorý sa kopí na takzvaných čiernych skládkach. Sú na pozemkoch, ktoré však nepatria mestu. Majú síce svojich majiteľov, no tí sa o ne nestarajú, nečistia ich. Ide o parcely v blízkosti Štefánikovej i Kukučínovej ulice, tiež okolie futbalového štadióna (od železničnej trate).


Nachádza sa tam stavebný odpad, tehly, plastové fľaše, kartóny, plechovky … aj kreslo.


„Obyvatelia si ale myslia, že je to vizitka Technických služieb a sme povinní to upratať. Bol som sa na daných miestach osobne pozrieť. Keďže sa neporiadok v podobe komunálneho a stavebného odpadu nachádza na súkromných pozemkoch, nie sme oprávnení ich čistiť a ani uviesť do pôvodného stavu. Bolo by na mieste, aby si vlastníci svoje pozemky oplotili, vyčistili a zabránili tak vzniku čiernych skládok,“ ozrejmil Milan Kuruc, riaditeľ Technických služieb mesta Humenné.


Po minulé roky danú lokalitu pracovníci Technických služieb vyčistili na vlastné náklady.


„Vyzbieraný odpad sme vyviezli a uložili na skládku odpadov, čo nás stálo nemalé finančné prostriedky, ktoré sa v konečnom dôsledku čerpajú z verejných zdrojov,“ doplnil M. Kuruc.


Naposledy sa tak stalo v prípade tzv. Hancovej záhrady (pozdĺž železničnej trate – od zastávky Humenné mesto po kruhový objazd v smere na Medzilaborce). Aj keď majiteľom pozemku sú Železnice Slovenskej republiky, na množiace sa sťažnosti Humenčanov odpad v lokalite Technické služby vyzbierali.


Samospráva v zmysle zákona postúpila riešenie vzniknutej situácie Okresnému úradu v Humennom.
Veríme, že prosby obyvateľov Kukučínovej ulice i všetkých Humenčanov o vyčistenie pozemkov neostanú ich majiteľmi nepovšimnuté.


Veronika Lattová
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Okolie Štefánikovej ulice Okolie Štefánikovej ulice
« predchádzajúci Okolie Štefánikovej ulice Čierne skládky (ne)majú majiteľov Čierne skládky (ne)majú majiteľov V blízkosti futbalového štadióna Čierne skládky (ne)majú majiteľov Čierne skládky (ne)majú majiteľov
aktualizácia: 20.04.2021 | počet zobrazení: 468

Počet návštev od 18.09.2011: 3799194
Počet návštev dnes: 2084
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie