Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Apríl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

meniny má Albert


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Bytoví dôverníci predostreli primátorke návrhy v rámci investičnej akcie Rekonštrukcie chodníkov a vnútroblokových priestorov na Sídlisku I.

Bytoví dôverníci predostreli primátorke návrhy v rámci investičnej akcie Rekonštrukcie chodníkov a vnútroblokových priestorov na Sídlisku I.

V stredu, 16. novembra 2016, prijala primátorka mesta, Jana Vaľová, spolu s vedúcim odboru výstavby a viceprimátorom Andrejom Semancom, bytových dôverníkov, ktorí jej predostreli ďalšie návrhy v súvislosti s prípravou investičnej akcie, týkajúcej sa rekonštrukcie chodníkov, vnútroblokových priestorov, parkovacích miest, detských ihrísk, parkov a zelene na Sídlisku I.


Predmetom tohto stretnutia bolo zhodnotenie doterajšieho priebehu prípravy investičnej akcie, v rámci ktorého mohli 48 pozvaní domoví dôverníci doplniť ďalšie návrhy zo strany jednotlivých Spoločenstiev vlastníkov bytov v lokalite Sídliska I. Primátorka si vypočula všetkých zástupcov domových spoločenstiev, pretože sú to práve oni, ktorí danú lokalitu poznajú najlepšie. Zároveň všetkým prítomným vysvetlila, že spomínaná investičná akcia sa pripravovala niekoľko mesiacov na základe šestnástich požiadaviek, ktoré pomohli vypracovať plán jednotlivých rekonštrukcií. Na dnešnom rokovaní bol tento plán ešte doplnený o 13 nových požiadaviek, ktoré budú technicky zapracované do spomínanej investičnej akcie. Nové požiadavky od občanov sa v tomto prípade týkali opravy chodníkov a miestnych komunikácií, ďalej obyvatelia Sídliska I. žiadali výsadbu novej zelene, ale aj odstránenie nevhodných porastov, dôležitou požiadavkou bolo rozšírenie parkovacích odstavných plôch a takisto aj výstavba nového detského ihriska.


Výsledkom stredajšieho rokovania bolo, že v priebehu niekoľkých týždňov sa bytovým a domovým dôverníkom zašle spracovaný nový situačný plán, v ktorom budú vyznačené úseky chodníkov a komunikácií navrhnuté na opravu. Vedenie mesta sa tak opäť stretne s dôverníkmi spoločenstiev vlastníkov bytov, aby si spolu upresnili jednotlivé pripomienky, ktoré sa v závere pretavia už do finálnej podoby.

« späť

« predchádzajúci nasledujúci »
aktualizácia: 18.11.2016 | počet zobrazení: 8870

Počet návštev od 18.09.2011: 2966992
Počet návštev dnes: 1819
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie