Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   August   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

meniny má Štefánia


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Biologický odpad NEPATRÍ pred brány domu

Biologický odpad NEPATRÍ pred brány domu

V niektorých častiach mesta sa naskytne aj pohľad na kopu biologicky rozložiteľného odpadu pred bránami rodinných domov.


Takéto „uloženie odpadu" je NEPRÍPUSTNÉ. Nie je dovolené vykladať biologicky rozložiteľný odpad voľne pred svoj dom. Technické služby mesta Humenné nemajú povinnosť ho upratať. Za odpad je totiž zodpovedný jeho pôvodca!


Nestačí vám kompostovací zásobník?
Uloženie zvyšného kompostu pred bránu domu nie je riešenie. Kompostovací zásobník je iba jedna z možností nakladania s biologicky rozložiteľným komunálnym odpadom. Zásobníky boli distribuované vlastníkom a užívateľom rodinných domov na území mesta Humenné. Pravidelný zber biologicky rozložiteľného odpadu majú v réžii technické služby. Mimo uvedených termínov a určených lokalít realizovaný nebude.


V prípade jeho vyššej produkcie je možné kompostovať aj v ďalšom kompostéri – vytvorenom podľa možností a predstáv obyvateľa.


Ak vytváranie ďalšieho kompostovacieho miesta je z akýchkoľvek dôvodov nevyhovujúce, ostatným obyvateľom mesta je umožnené vyviesť biologicky rozložiteľný komunálny odpad na vlastné náklady na skleníkové hospodárstvo Technických služieb mesta Humenné v Lackovciach.


Čo je možné kompostovať?
Všetky biologické odpady, ktoré vznikajú v domácnosti, záhrade, na poli alebo pri chove hospodárskych zvierat. Kvety, trávu, lístie, drevený odpad zo strihania a orezávania krovín a stromov, vypletú burinu, pozberové zvyšky z pestovania, zhnité ovocie a zeleninu, piliny, drevnú štiepku, hobliny, drevný popol, šupy z čistenia zeleniny a ovocia, kávové a čajové zvyšky, vaječné škrupiny, starý chlieb, zvyšky jedla, škrupiny z orecha, vlasy, chlpy, potraviny po záručnej dobe alebo inak znehodnotené.


Veronika Lattová
Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Ulica osloboditeľov Ulica osloboditeľov
« predchádzajúci Ulica osloboditeľov Ulica osloboditeľov Ulica osloboditeľov nasledujúci »
aktualizácia: 16.07.2020 | počet zobrazení: 750

Počet návštev od 18.09.2011: 3171298
Počet návštev dnes: 1209
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie