Aktuality a oznamy » Basketbalisti 1.BK Humenné víťazne

Basketbalisti 1.BK Humenné víťazne

BK Kežmarok – 1.BK Humenné  66:70  / 21:13,17:19, 16:24, 12:14/.

Zostava a body za HE: Gavaľa 27, Tkač 20, Boršč 14, Babjak Michal 4, Lošak 3, Babjak Martin 2, Glasa

Humenskí basketbalisti chceli po domácej výhre nad UVL Košice potvrdiť dobrú formu aj na ihrisku súpera v Kežmarku. Začiatok zápasu však nezachytili a v druhej minúte prehrávali 7:0. Fyzicky lepšie disponovaní domáci sa presadzovali pod košom a darilo sa im aj strelecky, keď zaznamenali až tri trojbodové koše.

Humenčania sa rozbehli až v druhej štvrtine, keď ich bodovo potiahol Da­niel Gavaľa, ktorý v tejto štvrtine zaznamenal 10 bodov. Domáci ťažili z dobrého doskoku, po ktorom prechádzali do rýchleho protiútoku a do prestávky si vybudovali 6 bodový náskok. Hostia, ktorí vycestovali len zo siedmimi hráčmi však vycítili, že môžu s domácim celkom hrať vyrovnanú partiu. K Danielovi Gavaľovi, ktorý aj v tretej štvrtine zaznamenal 10 bodov, sa pridal aj 20 bodový Vlado Tkač a po tretej štvrtine už hostia vyhrávali 54:56. Domáci sa však nevzdávali, šnúrou 7:2 sa v tretej minúte  ujali vedenia 61:58 a hostia znova museli otáčať skóre. To sa im podarilo otočiť po úspešnom dvojbodovom  pokuse Tkača v piatej minúte. Následne šnúrou 2:10 odskočili súperovi na 5 bodov, čo bolo rozhodujúce a doviedli zápas do víťazného konca.

Najbližšie sa humenskí basketbalisti predstavia na domácej palubovke v sobotu 30.3.2019 o 15­.00 hod. proti BK Iskra Prešov.