Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Miloslav


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Asfaltové úpravy školských areálov a chodníkov v Humennom pokračujú podľa plánu

Asfaltové úpravy školských areálov a chodníkov v Humennom pokračujú podľa plánu

Na viacerých miestach v našom meste sa v súčasnosti opravujú a asfaltujú chodníky. Nedávno sme Vás informovali o úpravách asfaltových chodníčkov v areáli MŠ Osloboditeľov, teraz sa bližšie pozrieme na ďalšie podobné stavebné úpravy v našom meste. Tie realizuje spoločnosť KONTACT SERVIS s.r.o., ktorá uspela vo verejnej súťaži s najnižšou cenou 120 600 eur.


ZŠ Laborecká
V rámci stavebných prác sa tu opraví dažďová kanalizácia, kde sa odstráni betónový podklad, vykope a zasype sa ryha pre dažďovú kanalizáciu a zriadi sa pieskové lôžko a obsyp rúr. Postupne sa namontujú potrubia dažďovej kanalizácie a šachty z PVC, uličné vpuste a betónové dielce. V závere budú do kanalizácie napojené dažďové zvody cez lapače nečistôt.


Okrem toho sa na Laboreckej škole bude aj asfaltovať. Frézovaním sa odstráni starý asfaltový kryt do hrúbky 5 cm a opraví sa podložie. Postupne sa osadia betónové obrubníky a povrch sa nanovo pokryje asfaltom do výšky 4 cm. Samozrejmosťou sú terénne úpravy okolia.


MŠ Štefánikova
V areáli MŠ Štefánikova sa zrealizujú podobné opravy ako v MŠ Osloboditeľov. Odstráni sa blato a nečistoty z podkladu a na poškodených úsekoch sa vyrovná asfaltobetónová vrstva, ktorá sa obrúsi do hrúbky 4 cm.


Krátka ulica
Na tejto ulici sa odstráni starý asfalt, kamenné obrubníky a podklad. Neskôr bude nasledovať vyrovnanie poškodeného asfaltobetónového povrchu a nová krycia vrstva. V závere sa doplní zemina a vyseje sa nový trávnik.


Ulica Československej armády
Aj tu sa bude pracovať na odstránení poškodeného asfaltu a obrubníkov. Nový podklad sa zrealizuje zo štrkodrviny, následne sa vyrovná a pokryje novou asfaltobetónovou vrstvou. Tiež sa tu doplní zemina a vyseje trávnik v okolí.


Autor: Mgr. Michaela Dochánová
Foto: Mgr. Michaela Dochánová, ZŠ Laborecká

« späť

ZŠ Laborecká ZŠ Laborecká
« predchádzajúci ZŠ Laborecká ZŠ Laborecká ZŠ Laborecká MŠ Osloboditeľov MŠ Osloboditeľov nasledujúci »
aktualizácia: 09.11.2018 | počet zobrazení: 3209

Počet návštev od 18.09.2011: 3121142
Počet návštev dnes: 1315
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie