Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Vojtech


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Apríl v Múze

Apríl v Múze

Hoci je apríl mesiacom žartíkov, to, že žiaci zo SZUŠ Múza mali toho až – až, nebolo žiadnym vtipom, ale serióznou prácou. Chvíle prebúdzajúcej sa jari strávili na koncertných a súťažných pódiách. Už 12. apríla sme sa zúčastnili na slávnostnom otvorení Dňa učiteľov v MsKS v Humennom. Okrem tradičnej hymny Gaudeamus igitur, ktorá otvorila celý program, sa deti z detského speváckeho zboru Lienka poďakovali všetkým učiteľom za ich prácu svojim spevom a tanečníci túto vďaku doplnili emotívnym tancom.


Veľké pódium kinosály sme o deň neskôr 13.apríla vystriedali v exteriéri na námestí pri Fontáne lásky. Tam sa už tradične každoročne konalo hudobné podujatie ku Dňu narcisov. SZUŠ Múza organizovala v spolupráci s MsKS v Humennom jedenásty ročník sprievodného programu, do ktorého sa zapojili i základné školy Dargovských hrdinov, SNP, Hrnčiarska a Laborecká. Deti si mohli kriedami na chodník nakresliť svoju obľúbenú kresbu a rovnako svojim hudobným talentom na javisku podporiť dobrú vec. Súčasťou podujatia bolo aj vyhodnotenie výtvarnej súťaže – Daruj nádej, v ktorej šikovné detské ručičky vyrobili z recyklovateľných materiálov rôzne produkty. Ocenení žiaci získali zaujímavé ceny, ktoré odovzdala primátorka mesta PhDr. Jana Vaľová a riaditeľka MsKS Mgr. Marta Helemiková.


Tretím podujatím bol program „Nálady jari“, ktorému patril podvečer 20.apríla. Naši tanečníci nám ponúkli trinásť rôznorodých choreografií. Predstavili v nich radosť z pohybu, veselých škriatkov, či prešibaných zlo­dejov. Tanečníci roztancovali aj veselé dáždniky, priblížili kamarátske stretnutia, či prácu čašníkov. Okrem rezkých choreografií od tých najmenších, nechýbalo ani spracovanie vážnych tém na ukrajinskú baladu, či stvárnenie lásky. Svojimi predstaveniami nám otvorili okná do duše. Aj pre samotných divákov bol tento umelecký zážitok zdrojom životnej energie z prebúdzajúcej sa farebnej jari. Koncert bol harmonickým prelínaním sa tanca, ale aj hudby. V hudobnom programe sa predstavili P.Bilšák, S.Gajdošová, S. Surgentová – saxofonisti, klavírista – J.Sklenčár ako aj huslistka E. Behúnová, či detský spevácky zbor Lienka. Je samozrejmé, že naše predstavenia v divadelnej sále sú umocnené výstavou prác žiakov z výtvarného odboru, ktoré vždy potešia nápadmi a farbami.


Z veľkých koncertných pódií sa v poslednej tretine mesiaca niektorí žiaci presunuli za hranice nášho regiónu, a to nielen ako koncertní umelci, ale predovšetkým ako súťažiaci.


Prvou zastávkou boli 24.apríla Michalovce.V MsKS sa tam totiž konal 9. Ročník súťažnej prehliadky populárnych hudobných skupín a spevákov „Zemplín Pop“. Naši speváci si tam vyspievali krásne ocenenia: zo zlatého pásma sa tešili Rebecca Ficková – kategória A2, Lorena Čalfová a Michaela Balážová – A1. Štyri striebra patrili Ninke a Simonke Kalaninovým – A1, Ninke Kopčovej – A1 a Alžbete Dirbákovej – A2. Bronz získal Viktor Kostovaľ v kategórii A2. Veľké poďakovanie za prípravu patrí aj p. uč. Mgr. Zuzane Dirbákovej, ktorá sa spevákom venovala.


Dňa 26.apríla naši hudobníci súťažili až na dvoch rôznych miestach: v Starej Ľubovni na celoslovenskej súťaži v sólovej hre na saxofóne nás úspešne reprezentovali saxofonistky Sofia Gajdošová a Simona Surgentová, ktoré získali strieborné pásmo v konkurencii viac ako dvadsiatich súťažiacich v kategórii. Od získania zlatého pásma ich delil jeden bod. Poďakovanie za prípravu patrí ich pánu uč. Milošovi Sedláčkovi DiS.art.


Kým v Ľubovni sa hralo na saxofónoch, v Ružomberku sa konal prvý ročník celoslovenskej klavírnej súťaže „Hviezdy hrajú srdcom“. Zo srdca hralo 76 žiakov z tridsiatich ôsmich ZUŠ z celého Slovenska. Náš výborný klavirista Jozef Sklenčár, ktorého pripravila pani uč. Mgr. Viera Petrovčinová DiS.art. si vybojoval prvé miesto v zlatom pásme a skončil tak v tesnom závese za laureátom súťaže vo svojej kategórií. Potešili ho aj slová predsedu poroty Richarda Rikkona, ktorý o ňom už od druhých veľa počul a verí, že to s klavírom dotiahne ďaleko. Zaujímavosťou bolo, že kým laureát súťaže hrá od 4 rokov (chlapci majú 14 rokov), náš študent Jožko hrá len 4 roky.


Záver mesiaca sme zavŕšili benefičným koncertom „Hudba lieči“, ktorý bol venovaný dvojičkám s detskou mozgovou obrnou Sofii a Alexovi na podporu ich liečby a začlenenia sa do života. Kúsok z našej kuchyne sme priniesli do kinosály MKOS do Sniny. Poukázali sme na to, že pomoc je samozrejmá nielen počas vianočných chvíľ, ale aj v bežný deň roka. Zaujímavý program zorganizovali MKOS Snina, Spevácky zbor mesta Humenné, SZUŠ Múza.


Aj apríl bol veľmi hektický, no pedagógovia ani žiaci sa toho nezľakli a všetky svoje plány zvládli mimoriadne úspešne. Všetkým súťažiacim ako aj účinkujúcim blahoželáme a už 9.mája sa tešíme na nové talenty, ktoré privítame v našich priestoroch na talentových prijímacích skúškach.

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 10.05.2018 | počet zobrazení: 6439

Počet návštev od 18.09.2011: 3747233
Počet návštev dnes: 1885
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie