Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   August   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

meniny má Zuzana


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Akú hru rozohráva sponzor ŠK Chemes s Humenčanmi?

Akú hru rozohráva sponzor ŠK Chemes s Humenčanmi?

Napriek niekoľkotýždňovému vyhrážaniu sa vedenia klubu ŠK Chemes Humenné mestu, no najmä svojim fanúšikom, športový klub v najvyššej domácej volejbalovej súťaži nekončí. Podľa vyjadrenia majiteľa klubu (http://www.vkchemes.sk/news/1578) sa sťahuje do Spišskej Novej Vsi. Do mesta, kde podľa medializovaných informácií v regionálnom týždenníku zo dňa 27.10.2014 (http://www.slovenskyvychod.sk/…V2014-44.pdf) spoločnosť MOF Holding, a.s. (výpis z obchodného registra: predseda predstavenstva Ing. Vladimír Skoupil, členovia dozornej rady: JUDr. Ján Molnár, Mgr. Dávid Molnár a Ing. Peter Tóth) rozšírila výrobu vo firme MPC Cessi a pri spustení novej linky majiteľ firmy s primátorom mesta hovoril aj o investícii do spišskonovoveského športu (http://spisskanovaves.korzar.sme.sk/…vy-azyl.html). Náhoda?

Politické ambície hlavného sponzora klubu humenských volejbalistov sa v nedávnych komunálnych voľbách nenaplnili. Nepomohlo ani vyhrážanie sa, že v prípade nepristúpenia na stanovené podmienky volejbal v Humennom skončí. Primátorka Jana Vaľová ponúkla klubu riešenie. V prípade odchodu generálneho sponzora by nevyhnutné náklady mohlo financovať mesto. Stačilo, aby vedenie ŠK Chemes, s.r .o. do 12.decembra predložilo všetky potrebné dokumenty, na základe ktorých by mestské zastupiteľstvo mohlo rokovať o finančnej pomoci pre volejbalistov. Klub na jej ponuku nereagoval. „V sobotu 6.decembra splnomocnila Správna rada VK Chemes Ing. Stanislava Rehúša, aby verejnosti oznámil, že mužstvo mužov ŠK CHEMES Humenné týmto dňom odstupuje zo súťaže.“ (http://www.vkchemes.sk/news/1578). O dva dni ale na to vyšla informácia, že volejbal sa sťahuje na Spiš. Napriek tejto skutočnosti si klub požiadal o tréningový rozpis v humenskej športovej hale od 9. do 12.decembra. V Spišskej má odohrať tento rok iba jeden zápas európskej pohárovej súťaže.

Je tiež zaujímavé, že vedenie klubu, ktorý ako jediný zo siedmich klubov v meste odmietol podpísať zmluvu, pretože nesúhlasil napríklad aj s tým, aby časť vybraných financií zo vstupného šlo mestu, bude podľa našich informácií dávať Spišskej Novej Vsi polovicu vybranej sumy. Navyše podľa zverejneného cenníka si budú volejbalisti za halu v prípade tréningu platiť 28,50 eur/hod. a organizovania zápasu 85 eur/hod. Humenskú športovú halu mohli volejbalisti využívať do 17-tej hodiny bezodplatne (971 hodín ročne), po 17-tej hodine mali za prenájom zaplatiť 20eur/hod.

Na základe udalostí posledných dní máme za to, že zajačie úmysly sponzora ako aj vedenia klubu boli dlhodobé. Svedčí o tom aj fakt, že sa klub počas letných mesiacov tohto roka rozdelil na dve časti. VK Chemes Humenné je majiteľom licencie na účasť v súťažiach pre ženské družstvá a ŠK Chemes, s.r.o. v súťažnom ročníku 2014/2015 vlastní licencie na štart v súťažiach pre družstvo mužov (ŠK Chemes Humenné) i mládežnícke družstvá v mužskej zložke. Cítime preto sklamanie nad konaním vedenia klubu, ktoré bolo od začiatku odhodlané skončiť s volejbalom v Humennom a to spôsobom, ktorý mal poškodiť dobrú povesť mesta.

Napriek udalostiam posledných dní, mesto Humenné bude naďalej podporovať všetky kluby na území mesta, ktoré zastrešujú rôzne športy pre deti a mládež a ktoré rešpektujú platné zákony a všeobecne záväzné nariadenie mesta. Rovnako naďalej poskytneme pomocnú ruku mladým volejbalistom a volejbalistkám, ktorí po odchode A-tímu zostanú v meste.

Informácie o niekoľkotisícovej dlžobe volejbalového klubu voči mestu, ako aj o ďalšom využívaní mestskej športovej haly volejbalistami prinesieme budúci týždeň.

« späť

aktualizácia: 11.12.2014 | počet zobrazení: 12591

Počet návštev od 18.09.2011: 3175823
Počet návštev dnes: 491
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie