Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   September   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

meniny má Móric


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Aktuálne z Dňa narcisov 2018 v Humennom

Aktuálne z Dňa narcisov 2018 v Humennom

O tom, že piatok trinásteho nemusí byť vždy iba nešťastný deň, svedčí aj charitatívna zbierka Dňa narcisov, ktorej dvadsiaty ročník sa uskutočnil aj u nás v Humennom, pričom na Slovensku to bol 22. ročník. V našom meste sa do zbierky zapojilo 19 skupín študentov z humenských stredných škôl (Stredná zdravotnícka škola, Gymnázium sv. Jána Zlatoústeho a Spojené cirkevné gymnázium). Uplynulý rok sa vyzbieralo v Humennom spolu 11 452, 75 eur pre Ligu proti rakovine, ktorá zastrešuje túto charitatívnu zbierku. Koľko peniažkov to bude tento rok sa dozvieme o niekoľko dní.


V ranných hodinách sa v priestoroch malej zasadačky Mestského úradu v Humennom, uskutočnilo oficiálne otvorenie 22. ročníka zbierky Ligy proti rakovine, pod názvom Deň narcisov 2018. Pre mesto Humenné je to dvadsiaty krát, kedy sa do zbierky zapojilo. Dobrovoľníkov, z troch humenských stredných škôl, privítala primátorka mesta Jana Vaľová spolu s viceprimátorom Andrejom Semancom a Annou Capovou za Úniu žien v Humennom. Práve oni boli prví, ktorí prispeli do pokladničiek dobrovoľníkov. Dobrovoľníci boli poučení v rámci organizačných pokynov a následne sa vybrali na vopred určené stanovištia v celom meste, napr. Námestie slobody, Poliklinika, či obchodné centrá. Okrem toho sa študenti s pokladničkami rozpŕchli aj po Mestskom úrade, kde ich očakávali naši úradníci, aby mohli rovnako prispieť pre dobrú vec.


V Galérii mesta Humenné rozkvitli na plátne narcisy
Pri príležitosti Dňa narcisov maľovalo v Galérii mesta Humenné niekoľko výtvarníčok zo Slovenska, Poľska i Maďarska kvet nádeje – narcis. Podujatie sa uskutočnilo už po siedmy krát v spolupráci s členkami občianskeho združenia Podvihorlatská paleta, Únia žien Slovenska a Spoločnosť klinickej onkológie. Niekoľko desiatok obrazov s motívom narcisu už pravidelne posielajú v rámci výstavy aj výtvarníci z iných krajín, ako Cyprus, Irak, Libanon a Rumunsko. Autorkou tejto krásnej myšlienky zobraziť narcis na plátne je Anna Šimkuličová.


Navyše členky Únie žien Slovenska v spolupráci so Spoločnosťou klinickej onkológie vysadili 800 cibuliek narcisov v tvare srdca pred Združenou prevádzkovou budovou na Kukorelliho ulici oproti Mestskému úradu.


Daruj nádej
V rámci Dňa narcisov sa pri Fontáne lásky uskutočnili sprievodné podujatia plné tanca, spevu a hudby v podaní ZŠ SNP, ZŠ Laborecká, SZUŠ Múza, ZŠ Dargovských hrdinov a ZŠ Hrnčiarska. Okrem toho sme slávnostne vyhodnotili výtvarnú súťaž pod názvom „Daruj nádej“, ktorú vyhlásila SZUŠ Múza v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom (MsKS). Témou súťaže boli recyklovateľné materiály, ktoré využili deti na výrobu rôznych ozdobných predmetov. Odborná porota v zložení pedagogičiek umeleckých škôl v meste hodnotila výtvarné techniky, originalitu, náročnosť a spracovanie rôznych materiálov. Do súťaže sa zapojili 4 humenské základné školy – ZŠ SNP, ZŠ Hrnčiarska, ZŠ Jána Švermu a ZŠ Dargovských hrdinov. Víťazov súťaže oceňovala primátorka Jana Vaľová vecnými cenami, ale aj sladkou čokoládou či lístkami na Rušňoparádu. Vyhodnotené práce si môžete pozrieť vo fojeri MsKS.


Vyhodnotené práce:
I. stupeň:
SOVA – Simon Horvat 1.B, Samuel Horvat 4.A – ZŠ Dargovských hrdinov
RYBIČKY – Simon Horvat 1.B, Samuel Horvat 4.A – ZŠ Dargovských hrdinov
NÁDOBA S VTÁČIKOM – Miroslava Čiraková 4.C – ZŠ Hrnčiarska
SLIEPOČKA – Terézia Ledžinská 2.C, Nela Guzi 2.C – ZŠ Hrnčiarska
VTÁČIKY – Zuzana Bilíková 4.C, Zuzana Haburajová 4.C – ZŠ Hrnčiarska


II. stupeň:
HORALKA – V. Jakubová 9.C, D. Basočová 9.B, P. Stariatová 9.B – ZŠ Dargovských hrdinov
KOLEKCIA HANDMADE VÝROBKOV – Barbora Fiľová 5.A – ZŠ Hrnčiarska
KVET – Tamara Fiľová 5.A, Vanesa Vahovičová 5.A – ZŠ Hrnčiarska
PRÚTENÉ VENČEKY – ZŠ Jána Švermu
VLNENÉ SRDCE – ZŠ Jána Švermu


Autor: Mgr. Michaela Dochánová

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 13.04.2018 | počet zobrazení: 8129

Počet návštev od 18.09.2011: 3248811
Počet návštev dnes: 289
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie