Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Apríl   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

meniny má Vojtech


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Aktualizácia informácií o zimnom štadióne

Aktualizácia informácií o zimnom štadióne

Vzhľadom k tomu, že sa na nás obracajú miestne noviny, ako aj ich internetové stránky s otázkami o situácii na zimnom štadióne, uvádzame informácie v zmysle najčastejšie kladených otázok.


Silný vietor, ktorý sa prehnal Humenným, natoľko poškodil strechu zimného štadióna, že Mesto z bezpečnostných dôvodov nariadilo jeho uzatvorenie pre verejnosť. Podľa predbežných zistení ide o rozsiahle poruchy a praskliny strešnej krytiny na jednej strane strechy, ktorá vznikla únavou materiálu viac ako dvadsaťročnej stavby. Tomuto kroku predchádzala analýza bezpečnostných technikov priamo na mieste.


Mesto Humenné sa v tomto štádiu zaoberá bezodkladnou sanáciou poškodenenej časti strechy a ďalšími súvisiacimi a nevyhnutnými krokmi na stabilizáciu havarijného stavu zimného štadióna, ako aj riešením otázky náhradnej ľadovej plochy. Okrem zaistenia bezpečnosti sa Mesto Humenné sústredilo na zaizolovanie poškodenej strechy, aby nevznikli ďalšie škody spôsobené prenikaním vlhkosti dovnútra budovy, teda v prvom rade sa Mesto snaží sanovať strechu a minimalizovať rozsah škôd. Samotná strecha má rozlohu viac ako 8000 m2. Pre lepšiu predstavu je to plocha veľká približne ako strechy cca 70 klasických rodinných domov. Z toho približne polovica (3500 až 4000 m2) bola poškodená. Doteraz sa Mestu podarilo v spolupráci s Hasičským a záchranárskym zborom Humenné prekryť takmer polovicu poškodenej časti. Vzhľadom na aktuálne počasie a vplyvom sneženia sa však v prácach bude môcť pokračovať, len čo sa poveternostné podmienky zlepšia a ustália. Vzhľadom k tomu, že zimný štadión má už 22 rokov, v minulosti sa na jeho streche pravidelne vykonávali menšie opravy a údržba. Naposledy na prelome rokov 2013–2014 MHK Bemaco opravil všetky bočné strešné žľaby, ktoré pretekali.


Mesto Humenné vyjadruje ľútosť nad situáciou na zimnom štadióne, avšak živelné pohromy, resp. poveternostné podmienky a ich vplyv na majetok, žiaľ, Mesto ovplyvniť nevie.


Otázku zabezpečenia náhradnej ľadovej plochy pre hokejový klub a hokejovú mládež Mesto rieši v spolupráci s MHK Bemaco a so zástupcami rodičov hokejovej mládeže. Mestu Humenné na hokejovej mládeži veľmi záleží a určite sa spoločnými silami nájde najvhodnejšie riešenie. Ak to bude potrebné, Mesto je pripravené vyčleniť nevyhnutné finančné prostriedky tak, aby deti a mládež mohli ďalej trénovať.


Vzhľadom k tomu, že primátorka Mesta Humenné zastáva viaceré funkcie, v rámci deľby kompetencií a v záujme efektívneho riadenia, sa pred 2 mesiacmi uskutočnila zmena stanov MHK a prezidentom občianskeho združenia je od toho času Ing. arch. Andrej Semanco.

« späť

aktualizácia: 16.01.2016 | počet zobrazení: 13516

Počet návštev od 18.09.2011: 3746758
Počet návštev dnes: 1410
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie