Primátorka mesta

PhDr. Jana VaľováKalendár
  «   Máj   »  
  «   2018   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

meniny má Dušan


Počasie
Piatok 25.05.2018
aktuálne o 20:01
Prevažne polooblačno
teplota 17°C
predpoveď na zajtra
Prevažne oblačno, možnosť prehánok alebo búrok
cez deň 24°C / v noci 14°C

Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Ako sa minulý rok darilo kultúre v Humennom

Ako sa minulý rok darilo kultúre v Humennom

kultura2 Každý človek sa v živote zaujíma o isté oblasti spoločenského života, či už je to vzdelanie, cestovanie, sledovanie filmov, pestovanie záľub vo voľnom čase, šport, umenie, knihy a mnoho ďalších. Neoddeliteľnou súčasťou ľudského bytia je aj kultúra. Práve vďaka nej obohacujeme svoj vnútorný svet, poznávame okolitý svet cez optiku nového vnímania skutočnosti, sýtime svojho ducha nehmotnými pokrmami. Aj v našom meste sme v uplynulom kalendárnom roku mohli navštíviť mnoho kultúrnym podujatí, ktoré nás vnútorne obohatili. O roku 2012 a čo priniesol Humenčanom na poli kultúry, sme sa rozprávali s riaditeľkou Mestského kultúrneho strediska v Humennom, Mgr. Martou Helemikovou.


Ako z pohľadu riaditeľky MsKS hodnotíte rok 2012?
MH: Rok 2012 hodnotím pozitívne, pretože sme zrealizovali 37 celomestských podujatí, 14 večerných dovážaných programov, 27 akcií pre deti a mládež,14 koncertov vážnej hudby, 2 veľké koncerty a 9 výstav. Podarilo sa nám zrealizovať digitalizáciu kina a mnoho ďalších zaujímavých akcií. Uviedli sme nové podujatia, ktoré sa stretli s veľkým ohlasom u návštevníkov (predstavenie pre ženy na MDŽ zdarma, majáles, vyraďovanie predškolákov, návšteva Mikuláša v škôlkach na koči a pod.)

To je pomerne veľa podujatí. Ktoré z nich Vám najviac utkveli v pamäti a prečo?
MH: Všetky sú zaujímavé a svojím spôsobom majú všetky význam aj pre mňa. Ale čo sa týka organizačnej náročnosti, tak koncert Horkýže slíže, Pamätné dni mesta a ples mesta.

Azda najvýraznejším podujatím v meste boli trojdňové pamätné dni. Ako si spomínate na toto obdobie? Ste spokojná s priebehom osláv?
MH: Áno, pamätné dni považujem za naj akciu v minulom roku. Už len vymyslieť program, scénografiu, pripraviť scenár pre toľkých aktívnych účinkujúcich. Bolo potrebné nájsť vhodných účinkujúcich, vystupovali tu rôzne umelecké skupiny, šermiari, herci, hudobné skupiny a mnoho ďalších. Za prípravou troch dní osláv stojí skupina ľudí, ktorí na tom pracovala naozaj tvrdo a dlho. Samotné prípravy pamätných dní začali už rok vopred. Takže si viete predstaviť, koľko práce sa za tým skrýva. Hodnotím ich ako úspešné, pretože si myslím, že sme ich zvládli na vysokej úrovni, bez väčších nedostatkov.

Na aké veľké kultúrne akcie sa môžu Humenčania tešiť v tomto roku?
MH: Prvou veľkou akciou roka bol XV. Reprezentačný ples mesta Humenné, ktorý sme zvládli úspešne. Pripravujeme program pri príležitosti Dňa učiteľov, samozrejme oslavy na MDD, pamätné dni mesta, Mikuláš a ďalšie.

V decembri ste oficiálne spustili do prevádzky digitálne premietanie v Kine Fajn. Ako hodnotíte túto zmenu? Sú diváci a návštevníci kina spokojní?
MH: Moderná technológia je veľkým prínosom, pretože inak by sme kino museli zavrieť, tak ako sa to robí v iných mestách. Keďže kino nefunguje ani v Snine či Medzilaborciach, musia diváci cestovať do Prešova alebo Košíc. Humenčania majú svoje moderné kino doma. Považujem to preto za veľmi prínosnú investíciu do kultúry v Humennom.

Ako hodnotia modernizáciu premietacej techniky samotní diváci?
MH: Máme veľa pozitívnych ohlasov. Ľudia sú radi, že si môžu zájsť do kina aj niekoľkokrát do týždňa. Sú radi, že sa v Humennom konečne premietajú nové filmy, ktoré sa súčasne premietajú aj vo svete, či vo väčších mestách. Nemusia tak cestovať do iných miest.

Máte pozitívne ohlasy na premietanie kina?
MH: Áno, máme veľa ohlasov. Pozitívne ohlasy sú na program kina.

Aké vízie ako riaditeľka kultúrnej inštitúcie máte na rok 2013?
MH: Moje vízie sú smerované na kvalitu a splnenie želaní aj najnáročnejších zákazníkov.

« späť

aktualizácia: 04.02.2013 | počet zobrazení: 17315

Počet návštev od 18.09.2011: 2200879
Počet návštev dnes: 121