Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš Meričko


Mobilná aplikácia Humenné

Mobilná aplikácia Humenné


Kalendár
  «   Máj   »  
  «   2021   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

meniny má Gizela


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Aj deti môžu ZACHRÁNIŤ ŽIVOT

Aj deti môžu ZACHRÁNIŤ ŽIVOT

Pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu a pod vedením pacientskej organizácie „Sekunda pre život“ prebieha na Slovensku zaujímavý celoeurópsky projekt HRDINOVIA FAST. Hlavným cieľom je naučiť deti rozpoznať prvé príznaky cievnej mozgovej príhody a zavolať prvú pomoc včas.


Do celoeurópskej iniciatívy sa mohli zapojiť materské a základné školy na Slovensku. Aj deti 5. triedy Materskej školy Osloboditeľov sa stali súčasťou tohto projektu, v ktorom pod vedením učiteľky Mgr. J. Hudákovej a v spolupráci s rodičmi plnia zaujímavé úlohy.


Učebné moduly kampane sa sústreďujú okolo animovaných postáv, starých rodičov a ich vnuka. Deti sa hravou formou prostredníctvom zábavných a interaktívnych animovaných materiálov učia o troch kľúčových príznakoch mŕtvice: ústnom kútiku, ktorý náhle padne na jednu stranu, ruke, ktorá náhle zoslabne alebo reči, keď človek zrazu nedokáže rozprávať – a tiež dôležitosti okamžitého privolania záchrannej služby. HRDINOVIA FAST je vzdelávacia iniciatíva, ktorá sa zameriava na zvýšenie povedomia o príznakoch mozgovej príhody, potrebe rýchlej akcie. Sme radi, že môžeme byť jej súčasťou.
Text a foto: Mgr. Jana Hudáková, MŠ Osloboditeľov


Aj ZŠ KUDLOVSKÁ
„Niekto kedysi povedal, že to, čo deti potrebujú najviac, sú hodnoty, ktoré im starší ľudia vedia poskytnúť v nemalej miere. Sú pre nich zdrojom bezpodmienečnej lásky, láskavosti, trpezlivosti, humoru, pohodlia, životných lekcií a čo je najdôležitejšie, pripravujú chutné lahôdky. Týchto ľudí, ktorí majú pozitívny vplyv na život našich detí sme my nazvali STARKÍ HRDINOVIA."


Základná škola Kudlovská sa taktiež zapojila do medzinárodného vzdelávacieho projektu Fast Heroes. Vďaka nemu dajú deti svojim starkým hrdinom hodnotný dar vedomosti, ktoré by im jedného dňa mohli zachrániť život. Milióny detí s jednou veľkou misiou – zachrániť našich starých rodičov.
Mgr. Petra Sokáčová, ZŠ Kudlovská


Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

MŠ Osloboditeľov - 5. trieda MŠ Osloboditeľov - 5. trieda
« predchádzajúci MŠ Osloboditeľov - 5. trieda MŠ Osloboditeľov - 5. trieda MŠ Osloboditeľov - 5. trieda MŠ Osloboditeľov - 5. trieda MŠ Osloboditeľov - 5. trieda MŠ Osloboditeľov - 5. trieda
aktualizácia: 12.04.2021 | počet zobrazení: 656

Počet návštev od 18.09.2011: 3799414
Počet návštev dnes: 179
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie