Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoAnketa

Chceli by ste vo svojom mobile BEZPLATNÚ APLIKÁCIU, pomocou ktorej možno okamžite získať správy a informácie o aktivitách, či napríklad rôznych športových a kultúrnych podujatiach v našom meste? K ovládaniu a administrácii tejto aplikácie netreba žiadny manuál a funguje rovnako pre telefóny so systémom Android aj ios/Apple. Aplikácia je určená pre vekové skupiny od detí až po seniorov.
Hlasovať možno vždy iba 1× denne z jednej IP adresy.
(anketa zverejnená: 30.10.2019)

áno (34,30%)
 
nie (31,75%)
 
mňa to nezaujíma (33,95%)
 
Celkový počet hlasov: 1682

Kalendár
  «   November   »  
  «   2019   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

meniny má Elvíra


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Advent - čas plný vôní a radostného očakávania

Advent - čas plný vôní a radostného očakávania

Advent je čas očakávania a prípravy na najkrajšie sviatky v roku. Kresťanské sviatky, ktoré oslavujú narodenie Ježiša Krista. Slávnosťou Krista Kráľa sa končí cirkevný rok a už nasledujúcou nedeľou, prvou adventnou, sa začína nový cirkevný rok a obdobie duchovnej prípravy na Vianoce.


S Adventom spájame aktivity, zvyky a tradície, ktoré nám pomáhajú prežiť tento čas plnšie. A k adventu neodmysliteľne patrí okrem sviatočnej atmosféry aj adventný veniec a zažaté trblietajúce sviece.


A práve adventnými vencami sme sa rozhodli spríjemniť si predvianočný čas očakávania.


My, žiaci Základnej školy Hrnčiarskej 13 v Humennom, sme s pomocou rodičov vyrábali nádherné adventné vence. V priestoroch školy sme s pomocou pani katechétky Gabiky Piatkovej, a tiež pani učiteľky Bibiány Bilšákovej zorganizovali výstavu našich originálnych adventných vencov. Vďaka tomu sa každý, kto vkročil do našej školy, mohol vyše dvoch týždňov do sýtosti vynadívať na vyše 70 krásnych adventných vencov. Stoly plné vencov dýchali tvorivosťou. A niet sa čo čudovať, veď na nich trónili vence z prútia, perníka, gaštanov, klátikov dreva, ale i z lega. Nechýbali vence zdobené mašľami, škoricou, šiškami, ale aj voňavým ihličím. Moderné i tie tradičné. Každý by si isto vybral…


Atmosféru voňavého čakania nám spríjemnil príchod pána dekana Františka Mariňáka, ktorý nás navštívil. Školou sa niesli krásne náboženské spevy našich najmenších, ktorí sa nevedeli dočkať chvíle, kedy k nim pán dekan príde a požehná a posvätí nám naše adventné vence. Všetci prítomní s veľkou radosťou v srdiečkach sledovali náboženské úkony a spoločne sa s pánom dekanom modlili.


Spokojní žiaci si domov odnášali okrem posvätených adventných vencov aj diplomy a vecné ceny za ich snahu. A advent už môže začať. Ďakujeme!


Autor: spokojní žiaci a rodičia ZŠ Hrnčiarska

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 30.11.2016 | počet zobrazení: 11575

Počet návštev od 18.09.2011: 2798370
Počet návštev dnes: 395
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie