Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Prokop


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » Absolventi kurzu Zdravá výživa varia nielen zdravo, ale aj chutne.

Absolventi kurzu Zdravá výživa varia nielen zdravo, ale aj chutne.

Logo akt�vni seniori

V rámci projektu ,,Aktívni seniori – vzdelávanie seniorov v meste Humenné“ prebieha v tomto čase kurz Zdravej výživy poslednej 4. skupiny. Znova sa stretli milí a informovania chtiví absolventi, ktorí aj napriek svojmu veku chcú ostať stále aktívni a urobiť niečo pre svoje zdravie.

Celý kurz Zdravej výživy je rozdelený do 4. skupín. V každej skupine je po 15 absolventov. Päť stretnutí je venovaných teoretickej časti. Úvodnú časť prednášok prezentujú skúsené lektorky. Lekárka prítomných hneď na začiatku upúta mottom že ,,STAROBA nie je CHOROBA“ a je len na každom z nás ako s týmto životným obdobím naložíme. Výklad jej prednášok je pútavý a poučný, viacerým účastníkom kurzu odovzdáva cenné znalosti z oblasti medecíny, ale aj životné rady ohľadom stravovania. Ďalšia lektorka kurzu Zdravej výživy zúčastnených uvádza do tajov úpravy potravín a zásad zdravého stravovania.

Rady a informácie, získané prostredníctvom teoretických prednášok môžu ,,študenti“ hneď využiť v praktickej časti kurzu, pod dohľadom skúseného kuchára. Pre mnohých účastníkov je práve táto časť kurzu najzaujímavejšia. Celá kuchynka v Dennom centre na Laboreckej ulici č. 26, kde prebieha celý kurz je vybavená modernými elektrospotrebičmi. Nechýba tam umývačka riadu, moderný robot, jogurtovače, sušička potravín a mnohé iné. Tieto pomôcky na modernú prípravu jedál boli zakúpené z prostriedkov projektu. Kuchár si pre prítomných pripravil veľmi zaujímavé recepty, ktoré určite mnohí zo zúčastnených zaradia do svojho jedálnička. Viacerých upútali palacinky z ovsených vločiek, rizoto z pohánky, zelerový šalát s jablkami a orechmi, ryžový pohár s čerstvým ovocím, zeleninovo cviklový nápoj a mnoho ďalších zdravých jedál.

Mesto Humenné a jeho okolie je obdarené ľuďmi v seniorskom veku, ktorí majú osobný záujem o vzdelávanie, získavanie nových informácií a nadobúdanie nových zručností. Všetci naši účastníci jednotlivých kurzov akoby sa riadili myšlienkou ,,Vzdelaný človek sa stane ušľachtilým iba vtedy, keď naozaj v praxi používa to, čomu sa naučil, miesto toho, aby o tom iba hovoril.“ (Dalajláma)

Projekt je spolufinancovaný z Európskeho sociálneho fondu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci Operačného programu Vzdelávanie a potrvá do novembra 2014.

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 04.06.2014 | počet zobrazení: 17258

Počet návštev od 18.09.2011: 3121584
Počet návštev dnes: 183
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie