Primátor mesta

PhDr. Ing. Miloš MeričkoKalendár
  «   Júl   »  
  «   2020   »  
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

meniny má Cyril, Metod
Sviatok svätého Cyrila a Metoda


Staré stránky

Staré stránky mesta Humenné sú dostupné na adrese old.humenne.sk


« späť
Aktuality a oznamy » 1. ATLETICKÉMU KLUBU HUMENNÉ ZA ROK 2019 PATRÍ 14. PRIEČKA

1. ATLETICKÉMU KLUBU HUMENNÉ ZA ROK 2019 PATRÍ 14. PRIEČKA

Najúspešnejším slovenským atletickým klubom sa na základe bodovania (1. – 8. miesto) na všetkých tohtoročných slovenských šampionátoch stal už siedmy raz za sebou ŠK ŠOG Nitra. Náskok nitrianskych gymnazistov pred banskobystrickou Duklou sa však z minuloročných 158,5 bodu scvrkol na 30. Najväčší rozdiel medzi ŠK ŠOG a druhým klubom v poradí bol až 280 bodov v roku 2017. V tomto roku nazbieral víťazný nitriansky klub 998 bodov, druhá Dukla 968, tretiu pozíciu obhájila Slávia ŠG Trenčín. Nováčikom v elitnej desiatke v porovnaní s rokom 2018 je novovzniknutý klub Naša atletika Bratislava na deviatej priečke.

1. AK Humenné so súčtom bodov 240 skončilo na peknom štrnástom mieste.
Získali sme z majstrovstiev Slovenska 7 zlatých, 8 strieborných a 5 bronzových medailí. Samozrejme niekoľko štvrtých, piatych a iných umiestnení tesne za medailovými stupňami. Z približne 100 bodovaných klubov na Slovensku je to super úspech pre klub, členov, pretekárov a mesto Humenné, ktoré nám z roka na rok výraznejšie finančne pomáha, čo sa odzrkadľuje v počte získaných medailí a počte členov. Z východného Slovenska sme boli za Košicami (AK Slávia TU Košice a Obalservis Košice) na treťom mieste. Ďakujeme mestu Humenné, Slovenskému atletickému zväzu, sponzorom, škole ZŠ Hrnčiarska Humenné a CVČ Dúha za finančnú a materiálnu podporu. Bez tohto by to bolo veľmi ťažké, veď aj tak prispievajú rodičia nemalé čiastky na preteky. Vynaložené úsilie a financie všetkých zainteresovaných nevyšli navnivoč a patrí vám ešte raz Veľká vďaka.

Samozrejme sa môžeme zlepšovať a tu sa naskytá možnosť pri výstavbe Humenského atletického štadióna, ktorý nemá v širokom okolí obdobu. Dotácia od štátu pre Slovenský atletický zväz a mesto Humenné, nebudú vynaložené zbytočne a pomôže našej športujúcej mládeži, verejnosti a športovcov mestských klubov, zlepšovať sa vo svojich disciplínach a výkonoch. Veď pohybovú atletickú prípravu potrebuje každý šport.

Z roka na rok, sa ako klub v hodnotení Slovenska zlepšujeme a posúvame s svoje úspechy vyššie a vyššie.
V roku 2018 to bola 26. priečka a vlani už 14. umiestnenie je super úspech. Počet medailí a umiestnení sa výrazne zvýšil a úspechov mohlo byť aj viac.

Veď mená ako Tamara a Michaela Ivančová, Tomáš Matuščák, Patrik Megela, Ivana Švigárová, Diana Žinčáková, Petra Frivaldská, Ondrej Vrábeľ, Natália Bobaľová, Janka Mihaľková, Daniel Orlej, Daniel Matejko, Bianka Polovková, Michaela Černegová, Miloš Jakubov, Matej Kislan, bratia Matin a Morco Basošovi sa v článkoch opakujú často a sú piliermi klubu.

Samozrejme sú aj ďalší mladší na úrovni kraja a okresu. Nie je samozrejme možné ich všetkých spomenúť, no je ich z roka na rok viac. Náš klub má registrovaných 130 členov. Samozrejme sú to aj škôlkari, žiaci v krúžku, nie všetci sa zúčastňujú vrcholných podujatí, no radi sa zúčastňujú tréningov a podujatí v meste (rôznych behov). Na aktívnych pretekárov na ktorých sme dostali dotáciu od Slovenského atletického zväzu, (činí to 15% podľa zákonu o športe do 23 rokov) pre nás to vychádza pre 61 pretekárov (aktívnych a to najmenej ako tri štarty v roku 2019).

Niektoré majstrovstvá Slovenska sme neabsolvovali v plnej sile pre zranenie pretekárov.
Po hale, kde sme mali niekoľko majstrov Slovenska a pódiových umiestnení v podaní Patrika Megelu a Tomáša Matuščáka (slovenského rekordéra na 60m). Patrik sa zranil tesne pred Slovenskom na sústredení v Banskej Bystrici a Tomáša trápili chodidlá a klenby, takže letnú časť majstrovských súťaží neabsolvovali. Keďže nemáme vonku podmienky, tak zranení je viac, tráva pre vrcholovú prípravu nepostačuje a nám rastú v Humennom vrcholní atléti.

Mgr. Marek Lučka,
tréner a predseda klubu

« späť

« predchádzajúci
aktualizácia: 05.02.2020 | počet zobrazení: 1199

Počet návštev od 18.09.2011: 3122725
Počet návštev dnes: 50
Súbory cookie nám pomáhajú pri poskytovaní našich služieb. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie