Aktuality a oznamy » Všetky aktuality » Vo vodách Aquacity 34 medailí a 46 osobných rekordov « späť

Vo vodách Aquacity 34 medailí a 46 osobných rekordov

dátum aktualizácie: 09.05.2024 | počet zobrazení: 1 058

Prečítať nahlas

Jarné Majstrovstvá Východoslovenskej oblasti v plávaní (1. kolo, Poprad)

V 50-metrovom bazéne Aquacity Poprad sa postavilo na štartovacie bloky 128 plavcov a 107 plavkýň z 13 klubov z východosloven­ského regiónu.

Plavecký klub Humenné nahlásil na preteky 9 mužov a 9 žien. V medailovej štatistike obsadili naši tretie miesto so ziskom 34 medailí (15–10–9) za plavcami z Košíc a Popradu a vylepšili si 46 osobných rekordov.

V kategórií žien Emma Kanocová získala päť zlatých medailí (50 a 100 m voľný spôsob / VS, 50 a 100 m prsia, 200 m znak). Michal Pandoš v mužskej kategórii stál trikrát na striebornom stupni víťazov (100 m VS, 50 a 100 m prsia).

Staršia juniorka Mária Balogáčová si vyplávala dve zlaté (50 m prsia, 200 m motýlik), jednu striebornú (100 m prsia) a jednu bronzovú medailu (200 m znak). Dominik Luksaj stál dvakrát na stupni víťazov – zlato (50 m prsia), striebro (100 m prsia). Rastislav Fecenko bol strieborný v znaku na 200 m.
Mladšia juniorka Dominika Vasiľková doniesla si domov tri zlaté (200 m znak, 50 a 100 m prsia) a striebornú medailu (400 m polohové preteky). Šimon Račko pozlátil 200 m znak a 100 m prsia, postriebril 200 m motýlik. Filip Luksaj zvíťazil na 50 m prsia a dva razy mu odovzdali bronz (100 m prsia, 400 m polohové preteky). Martin Leňo v motýliku na 200 m získal zlato a Kristián Gabrík v znaku na 200 m bronz.

Staršia žiačka Beatrice Crea v polohovke na 400 metrov doplávala strieborná, Klaudia Ruščanská získala bronz v motýliku na 200 m. Patrik Margitay bol bronzový v znaku na 200 m. Hana Mydlová skončila tesne za stupňom víťazov na 200 m znak, Karin Petiová ôsma na 100 m prsia.

Mladšia žiačka Lilien Kulanová stála na striebornom stupni (200 m motýlik) a Kristína Margitayová na bronzovom (200 m znak). Damián Sirka obsadil v silnej konkurencii na 100 m prsia ôsme miesto.

Ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubu i mesta!

Marián Tomahogh
Plavecký klub Humenné

Tlačový referát
Mestský úrad

« späť

Jarné Majstrovstvá Východoslovenskej oblasti v plávaní (1. kolo, Poprad)
« » Jarné Majstrovstvá Východoslovenskej oblasti v plávaní (1. kolo, Poprad)
Jarné Majstrovstvá Východoslovenskej oblasti v plávaní (1. kolo, Poprad) Jarné Majstrovstvá Východoslovenskej oblasti v plávaní (1. kolo, Poprad) Jarné Majstrovstvá Východoslovenskej oblasti v plávaní (1. kolo, Poprad) Jarné Majstrovstvá Východoslovenskej oblasti v plávaní (1. kolo, Poprad) Jarné Majstrovstvá Východoslovenskej oblasti v plávaní (1. kolo, Poprad) Jarné Majstrovstvá Východoslovenskej oblasti v plávaní (1. kolo, Poprad) Jarné Majstrovstvá Východoslovenskej oblasti v plávaní (1. kolo, Poprad) Jarné Majstrovstvá Východoslovenskej oblasti v plávaní (1. kolo, Poprad) Jarné Majstrovstvá Východoslovenskej oblasti v plávaní (1. kolo, Poprad) Jarné Majstrovstvá Východoslovenskej oblasti v plávaní (1. kolo, Poprad) Jarné Majstrovstvá Východoslovenskej oblasti v plávaní (1. kolo, Poprad) Jarné Majstrovstvá Východoslovenskej oblasti v plávaní (1. kolo, Poprad) Jarné Majstrovstvá Východoslovenskej oblasti v plávaní (1. kolo, Poprad) Jarné Majstrovstvá Východoslovenskej oblasti v plávaní (1. kolo, Poprad) Jarné Majstrovstvá Východoslovenskej oblasti v plávaní (1. kolo, Poprad) Jarné Majstrovstvá Východoslovenskej oblasti v plávaní (1. kolo, Poprad) Jarné Majstrovstvá Východoslovenskej oblasti v plávaní (1. kolo, Poprad) Jarné Majstrovstvá Východoslovenskej oblasti v plávaní (1. kolo, Poprad) Jarné Majstrovstvá Východoslovenskej oblasti v plávaní (1. kolo, Poprad)